• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.94)
the flash
geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış barry allen, central city polis birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan barry, flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir! cw kanalında yayınlanan arrow dizisinin spin-off'u olacak yapım; dc comics evreninin bilinen kahramanlarından, adalet birliği üyesi flash’ın gençliğini anlatacak.
 1. keyifle izlediğim bilim kurgu dizisi. tam da bu sıralar parçacık fiziği hakkında bir şeyler okumaya gayret ediyorken denk gelmesi mutlu etti. işin eğlenceli kısmı olsa da teoriyle tutarsızlık sezmedim.
  abi
 2. !---- spoiler ----!

  cisco artık su yeteneklerini bi kavrasa diyorum, kac bölümüdür bi acemilik almış gidiyor. kendisini geliştirmesi gerekirdi karaker utumuna göre. bi de sezon finali geldi hala bisi yok.

  !---- spoiler ----!
  abi
 3. !---- spoiler ----!

  bu sezon finalinden sonra ben olsam cw evrenini baştan düzenleyip seyircinin eleştirilerine göre istediği düzeye getirirdim. justice league flashpoint paradox'da yaşananlara göre flash'ın annesini kurtarması yaşanmış bütün olayları değiştirmişti. the cw, dizilerine çekidüzen vermeli.

  !---- spoiler ----!
 4. s 02 ep 22
  !---- spoiler ----!

  geçen bölüm için yaptığım yorumda henry allen karakterinin hikayede tutarsızlık yaptığı ve bir şekilde diziden çıkması gittiğini söylemiştim. nitekim doğru bir kararla dizinin geleceği için öldürdüler.
  lakin adama gider ayak bir love interest koymaları düşündürdü ve ölümünü çok daha anileştirdi.
  zoom'un barry biz seninle aynıyız aslında düşüncesi de onun bakış açısıyla farklılık yarattı. benzer çocukluklar yaşamışlar ve barry zoom'un aksine sevilen bir insan. bunu kaldıramadığını ve barry'nin kıskandığı karakterini yok etmek için babasını öldürüşünü izledik. trajik bir sahneydi zaten süperkahramanların ailesi pek yaşamadığından artık izlerken çok fazla etkilenmiyorum.

  black siren'ı sevdim. ama keşke diğer metahumanlardan o dışarıda kalsaydı ve bir bölüm daha görseydik. laurel hakkında konuşmalarda iyiydi. cenazesine gitmediler bari anmış oldular. yinede cisco'nun laurel ile iletişimini düşünürsek ikisi arasındaki sahne biraz daha duygusal olabilirdi. yada black siren onlara saldırırken laurel diye seslenebilirdi. o kısım biraz yavan kalmış.

  bölüm genel olarak güzeldi ama son zamanlarda the flash kendini tekrara düşmeye başladı. klasik bir bölümdü. heyecanı bir türlü hissedemedim. keşke daha farklı bir plot line olsaydı.
  zoom'un asıl planını göremedik. gelecek bölümün teaserında benimle yarış demiş.

  bu yarış olaylarını saçma buluyorum açıkçası. adamın babasını öldürmüşsün gel yarışalım diyorsun. doğru dürüst bir kavga sahnesi görmek istiyorum. kan gövdeyi götürmeden bu savaş bitmemeli.

  sezon finalinden beklentilerim çok yükseldi. çünkü zoom gerçekten işinin hakkını veren bir düşman. psikolojik olarakta caitlin'i çökertmesi, saldırı tarzı, kimliği ve motivasyonu güzel işlendi. umarım yenilişi de güzel olur.


  !---- spoiler ----!
 5. !---- spoiler ----!

  şimdi son durumda annesinin öldürülme sahnesinde tam 4 adet gelecekten gelen flash var. bunlardan ilki flash'ın çocuğunu dışarı çıkaran gerçek flash, ikincisi daha güçlü olduktan sonra annesini kurtarmaya gelen fakat orada gelecekten gelen diğer flash'ın ki bu 3. flash oluyor uyarısı ile geri dönen flash. 4. ise en son sezon finalinde gelip annesini kurtaran flash. şimdi ilk ikisi zaten kendi zamanlarına geri dönüyor.4. muhtemelen hapse gircek. fakat üçüncü ise 3. sezonun flash'ı olmak üzere bugüne gelcek. yani esas oğlan 3. flash. flashpoint paradox buradan başlayacak bence.

  !---- spoiler ----!
  abi
 6. 2.sezon finali
  !---- spoiler ----!

  sözde zeki olarak gösterilen karakterlerin cisco, caitlin, wells, jesse, iris'in bir araya toplanıp ellerinde bir takım silahlarla(bazıları bozuk) dizinin gerçek kahramanı barry'i bir hücreye tıkıp kendi başlarına süperkahramancılık oynadıkları ve yüzlerine bulaştırdıkları bölüm oldu. böyle bir ekip nasıl oluyor da bu kadar salak bir planla dünyaları yoketmeye çalışan ruhhastası bir kötüyü alt ediceklerini sanıyorlar. hadi joe çok zeki bir insan değil daha çok hisleriyle hareket eden bir amcamız. wells sen hangi hakla hizmet barry'i kapatırsın? bir de anlamadığım bırakın barry'i öldürsün zoom'u ne yapacaksınız hücreye mi atacaksınız? böyle bir risk almaya değer mi?
  zaten planlarının bozulacağı caitlin'in sahte oyunculuğundan o kadar belliydi ki gülmeden duramadım. zoom şimdi hepsinin boynunu tek tek kırar diye düşündüm. tabiki de ölmediler. aslında hepsi orada ölmeliydi ve barry tek başına zoom'u yenmeli olanları düzeltmek için herşeyin başladığı yere annesinin ölüm anına dönmeliydi.
  günü kurtarıp yıllardır görmediği birlikte yaşamadığı kafasında idolleştirdiği babasının ölümünü aşamadı evet. ama yinede geçmişi bu kadar değiştirmenin kötü bir sonucu olmalı.
  ve barry'nin bunu bilmesi gerektiğini biliyoruz. hatta zoom'u öldüren time wraithlerin barry'i kovalaması gerekirdi. belki 3. sezonda görürüz onları tekrar.
  aslında bu kadar geçmişe gitmek yerine bir gün öncesine veya sezon başına gidip zoom hakkında kendini uyarabilirdi. böylece işler daha kötüye gitmeden icabına bakabilirlerdi.
  düşük tempolu bir sezon finali izledik. flashpoint paradox'un olacağı daha geçen sezon finalinden belliydi. hatırlarsanız 1. sezondaki barry annesini kurtarmaya gittiğinde kendinin başka bir halini görüyor (2 numaralı barry). ve bu 2 numaralı barry, 1 numaralı barry'e bunu yapmaması için kafa sallıyor. işte o 2 numaralı barry muhtemelen 3.sezonda hatasını düzelten barry olacak. bir şekilde herşey eski haline dönecektir ama öncelikle barry'nin annesini kurtarmayı denemesi gerekli ki neden kötü bir sonuca varacağını öğrensin.
  jay garrick'in barry'nin babasını doppelgangerı çıkması uzun zamandır beklediğim bir şeydi ama keşke iki flashi doğru dürüst beraber görseydik.
  yalnız the flash'te ölüm konusunu arrow'a nazaran çok daha derin işlemelerini seviyorum.
  özetle sonunu sevdiğim bir finaldi. başlarda çok sıkıldım.

  !---- spoiler ----!
 7. 3. sezon 1. bölüm
  !---- spoiler ----!

  flashpoint paradox deyip deyip heyecan yaratmış sonra da 3. sezonun ilk bölümünde gerisin geriye dönmüş dizi. artık iyice devreleri yaktık annesinin öldürüldüğü gecede 6 flash oldu. 4. sezonda geçmişe giden flashlar annenin başında halay çekecek seviyeye ulaşacak.

  !---- spoiler ----!
  abi
 8. arrow spin-offu olarak başlayıp arrowu feci sollamış dizi.
 9. kurgu zayıf tanzimat romanlarında bu kadar tesadüfe yer verilmemiştir muhtemelen her geçen bölüm daha çocukça geliyo bana ilk 20 bölüm sardı itiraf ediyorum sonra bıraktım