1. ilk videosunu 28 temmuz 2014 tarihinde yüklemiş bir youtube kanalı. tarihe ilgisi olanlar için bir anlam ifade edecektir bu gün, fakat olmayanlar için söyleyeyim, 1. dünya savaşının başlangıcının yıl dönümü. hem de tam tamına 100 yıl sonrası.

    bu adamlar, yaklaşık 20 aydır şu işi yapıyorlar efendim: hafta hafta, her perşembe, 100 yıl önce o hafta ne yaşanmış ise bize onu anlatıyorlar. hem de bunu videolar, fotoğraflar ve anlatım eşliğinde yapıyorlar. şu anda 85.haftadayız. başta söylediğim gibi proje 28 temmuz 2014 tarihinde başladı ve 11 kasım 2018'de, 1.dünya savaşı'nın sona ermesinden tam yüz yıl sonra, bitecek. yani bu kanalı bilmeyenler ve takip etmeye başlayacaklar, projenin ikinci yarısına yetişebilecekler.

    sadece haftada bir video da yüklemiyorlar. önemli bir olay olmuş ise, ilginç konular hakkında, veya o haftaki video hakkında çok soru gelmiş ise, hafta içi bonus videolar da yüklüyorlar. şu ana kadar 190'ın üzerinde video yüklenmiş durumda. anlatıcısı, indy neidell. ben anlatış tarzını gayet beğeniyorum. ha bu arada unutmadan, videolar ingilizce tabii ki, fakat her video ingilizce altyazı seçeneği ile birlikte geliyor. yani, 'ben konuşmaları anlamıyorum, illa okumam lazım' diyenleri de düşünmüşler.

    ilgili kanala şuradan ulaşabilirsiniz. geçen sene mayıs ayında yayınlanan mustafa kemal atatürk'ün hayatını, yaptıklarını kısaca anlatan videoya da şuradan .

    hope you guys will enjoy it !
  2. kanalı beğendim. özellikle anlatıcının bulunduğu mekanın o yıllara ve konsepte göre düzenlenmiş olması ve anlatıcının diksiyonu canın sıkılmasınını engelliyor.