• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
the guitar - amy redford
amy redford'un 2008 yılında çektiği film.

ölümcül hastalığa yakalanan melody adlı kadının hayatını değiştirmeye karar vermesini konu alır. bütün parasını hayatını güzelleştirmek, yapmak istediği her şeyi yapmak için kullanır.
bunların başında, çocukluğundan beri istediği o kırmızı gitarı almak vardır.
 1. saffron burrows'u izlemenin insana keyif verdiği filmdir.

  melody,kanser olduktan sonra bomboş ölmek yerine istediği hayatı kendi kendine dizayn ederken, siz de ister istemez kendinizi sorguluyorsunuz "yaşamak istediğim hayat bu mu" diye. klasik bir "son istekler" filmi değil.
  gitar çalan biri olarak, burrows'un çatı katına amfileri dizip son ses gitar çalarken aldığı zevki çok net olarak anlayabildim, belki de beni bu kadar etkileyen buydu.
  maalesef ki pek bilinen ve değer verilen bir film değil, d&r'da dvd'sinin 1.99tl'ye satılması da bunu gösteriyordu sanırım.

  film bir başyapıt değil, ama 3 kez seyrettim ve her seferinde aynı zevki aldım. bunun sebebi de saffron burrows'un doğal oyunculuğu ve kırmızı fender stratocaster.
  siz de izledikten sonra umarım hayatınızı güzelleştirmek için bir şeylerin sonlarını beklemeden içinizde kalanları bulur ve "o kırmızı gitar"ınıza ulaşırsınız.