• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.60)
the holy mountain - alejandro jodorowsky
isa benzeri bir karakter ruhani bir liderin dünyasına girer ve onun aracılığıyla, gezegenleri temsil eden renkli bir grupla tanışır. her birinin farklı dünyası vardır ve başlangıçta onların dünyalarını izleriz. daha sonra kutsal dağa doğru gerçekleştirilecek yolculuk başlar.öncelikle her jodorowsky filmi gibi, anlatılması, özetlenmesi zor bir çalışma olduğunu belirtmek gerek. her tür özet filmi anlatmak için yetersiz ve hatta 'saçma' kalıyor. yönetmen öncelikle saykodelik kültüre ve gerçeküstücülüğe bağlı kalarak çekmiş bu filmi ve görsel olarak çarpıcı bir galeri var karşımızda. fakat yönetmen 70'lerde karşı kültürün hedefi haline gelmiş her türlü kurumu da çaktırmadan eleştiriyor.
  1. beynin bilinçaltı dehlizlerinde yolculuk, lcd li kafadan dünyaya bakış, görsel doyumun zirvede olduğu masal gibi anlatımıyla, kutsalları yerle bir eden alejandro jodorowsky ustanın sirki
  2. dopdolu bir film her hikaye ayrı ayrı birer film olabilir. bir kaç sefer seyredilmeyi hak eden bir jodorowsky klasiği. hatta filmin çözümlemeleri de mevcut izledik anlamadık diyorsanız başvurabilirsiniz.