• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
the hurt locker - kathryn bigelow
herkesin potansiyel düşman ve her objenin de ölümcül bomba olduğu ırak'ta, elit askerler dünyanın en zor görevlerinden birinde yer alır. sıcak savaşın ortasında bombaları imha etmekle yükümlüdürler. takım lideri william james, hem bu yaygın bombalardan hem de psikolojik ve duygusal etkilenmelerle uğraşmaktadır. james'in iki askeri kendini cürretkarca savaşın ortasına atar. james ise ölümü aldırmadığı için askerlerine yardıma gider. yeni vahşi liderini korumaya çabalayan adamlar, şehri kaosa sürekler.
 1. oscar'a 9 dalda aday gösterilip 6'sını kazanan film. hakkında yazacak başka bir şey bulamıyorum çünkü filmin aldığı oscar ödüllerinden başka bir vasfı yok. imdb puanına kanıp izlemeyin derim.
  dude
 2. amerikalıların orta doğuya girme sebebinin sadece film senaryosu üretmek olduğunu düşündürten film. bu tarz filmlerin ilki değil sonuncusu da olmayacak. biz barış istiyoruz, ülkenizi işgal ettik ama bizim için de her şey güllük gülistanlık değil mesajı veriyor. ben iki saatimi harcadım siz harcamayın derim.
 3. ya bi bıraksınlar dedirten filmdi. amerikalılar naif ve yardımsever, asla haksız yere kimseyi öldürmezler, ortadoğulular ise bir çocuğun karnına bomba yerleştirecek kadar cani. propaganda filmi resmen. ayrıca çok sıkıcı bi türlü bitmiyor.
  abi
 4. propaganda filmi, beyin yıkamak için, abd'yi suçsuz göstermeye çalışan; kara propaganda filmi. net.