• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.67)
the lovely bones - peter jackson
alice sebold‘un 2002 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan the lovely bones filminin yönetmen koltuğunda peter jackson‘ı görüyoruz. başrolleri saoirse ronan, mark wahlberg, rachel weisz ve susan sarandon paylaşıyor.filmin konusuna gelirsek; 14 yaşında bir cinayete kurban giden susie salmon cennete gitmiştir. bu yeni evinden yaşayanların dünyasını izlemektedir. ölümünden sonra susie aşağıda onsuz sürüp giden yaşamı, okul arkadaşlarının kendisinin kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin umutlarını yitirmemeye çalışarak sevgili kızlarının canlı bulunması umuduna sarılmasını izlerken, bir taraftan da sapık katilinin cinayetten kalan izleri ve ipuçlarını yok etmeye çalışmasını takip eder. cennetteki yaşama alışmaya çalışan ve burada birbirinden ilginç karakterlerle karşılaşan susie yaşayanların dünyasına ait anılarını unutamaz. küçük kız giderek iki dünya arasında kalmaya başlar.film, bir değişiklik olmazsa, ülkemizde 29 ocak 2010 tarihinde gösterime girecek.
  1. beni Saoirse Ronan'la tanıştıran filmdir. bunun yanında hikaye çok etkileyici, kendinizi aile ve Susie yerine koymaktan alıkoyamıyorsunuz. Susie'nin öldükten sonraki çaresizliğini hissediyorsunuz, aile katilin çevresinde dolaşıp fark edemiyor diye kahroluyorsunuz.
    bir nevi teslimiyet var filmde, olacakların dışına çıkılamıyor. sevdiğiniz birini kaybetmişseniz daha da koyuyor film, insanın ne kadar küçük olursa olsun yalnız öldüğünü gösteriyor. bu kadar dramı peter jackson görselleri dengeliyor, senaryoyla beraber umut aşılıyor filmin sonlarına doğru. stanley tucci döktürüyor, zaten oscar adaylığı aldı bu filmle.
    son olarak, filmi özgecan aslan'dan önce izlemiştim ama onun ve onun gibi birçok kızın hikayesidir. televizyonda kamu spotu niyetine yayınlanması gerekiyor bu yüzden. spontane olarak birini öldürebilecek potansiyelde bir insanın bilinçaltını belki bir nebze düzeltebilir.
    bitiriş