• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.75)
the magicians
lev grossman’ın büyücüler adlı romanından uyarlanan. quentin coldwater ’ ın new york ’ta gizli bir büyücülük okuluna kabuluyla başlayan olayları konu alan syfy dizisi.
 1. yerdeniz ve harry potter’la büyük benzerlikler bulunan dizi.
  bunlardan farklı olarak günümüzde geçmesi. küçük çocuklar yerine gençlerin kullanılması diziye ayrı bir izlenebilirlik katmış.
  kitabını çok az okudum büyük farklılıklar var diyebilirim .sanırım kitabından daha güzel .
  dizide kullanan efektler sırıtmıyor. oyunculuklar biraz kötü de olsa hikayenin ilgi çekici olması bunu unutturuyor .
  son olarak basit, büyüyü konu alan bir dizi olarak görülmemeli .yer yer güzel göndermeler ve mesajlar olan bazı yerlerde kendinizi bulabileceğiniz bu güzel diziyi izlemenizi ısrarla tavsiye ediyorum

  düzeltme: öncelikle herkesten özür diliyorum bu yazıyı yazdığım için.
  bölümler gittikçe kötüleşti ve oldukça kötü bir sezon finali yaptı.
  kaçın .zamanınızı seviyorsanız kaçın .izlemeyin.
 2. yetişkinler için harry potter olarak sunulsa da bana tam ergen işi gibi geldi. oyunculuklar gerçekten yetersiz. ileride güzel noktalara gelecek umudu ile izliyorum.
 3. oldukça belirsiz diyaloglara sahip dizi, arkasında sağlam görünen bir metin var bu belli fakat dizi bu metni tam anlamıyla yansıtmıyor. bu nedenle kitabı okumadan diziyi izlemek çok zorlayıcı. merkezindeki meselenin ayrıntıları dizide yeterince verilmediğinden yeterince anlamadan diziyi takip etmek zorunda bırakılıyorsunuz.
  flute
 4. bir bölümde büyüyü türkçe yapmışlardı. yemin ediyorum google translate daha iyi olur o büyüyü.
 5. eğlencelik bir dizi, cok beklentiye girmeden izlenebilir.
  abi
 6. sırf julia ve alice icin bile izlenir. ama bu dizide bir eksiklik var harry potter olacak diosun olmuo ya da bazen sacma sapan yerde bolum bitiyor eksiklik kaliyor.ikinci sezon onayi alindi.umarim ikinci sezon isminin hakkini verir.