• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.33)
the pacific
her bir bölümü yakşalık bir saatten oluşan, toplamda 10 bölümden oluşan mini dizi the pasific; 2. dünya savaşı'nı konu ediyor ve odağına amerikan deniz piyade kolordusu'nun japon imparatorluk deniz kuvvetleri birliklerine karşı pasifik cephesi'nde verdiği mücadeleyi alıyor.
 1. zamanında cnbc-e'de denk geldikçe izlediğim 10 bölümlük mini dizi. son zamanlarda okuduğum bir kitabın ardından birkaç sahnesini hatırlamamla beraber izlemeye karar verdim ki, pek dizi izlemeyi sevmesemde bir oturuşta 2-3 bölüm izleyebiliyorum. dizi oldukça akıcı, bölüm ne ara bitti farkedemiyorsunuz. özellikle çatışma sahneleri fazlasıyla güzel ve o anın atmosferini hissettiriyor. aynı zamanda bana call of duty'nin ilk oyunlarını da hatırlatmıştır. diziyi izlerken yaşadığım heyecanı o oyunlarda da yaşamıştım.

  dizi tabiki de olaya amerika cephesinden yaklaşıyor. bazı noktalarda bu rahatsız edici de olsa amerika haklıdır, orada güzel emeller için insan öldürdü gibi fikirler seyirciye sunulmuyor. daha çok savaşın vahşeti ve ne kadar berbat bir şey olduğu ele alınıyor.

  japonların süngülerini takıp sadece ölüme koşmaları bana birinci dünya savaşındaki türk askerlerini hatırlatmıştır. gerçekten insanın içini acıtıyor.

  savaşın ne kadar berbat olduğunu, savunulası hiçbir yanının olmadığını görmeniz için izlemenizi tavsiye ederim.