• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.00)
the quiet earth - geoff murphy
zac hobson (bruno lawrence), flashlight projesi üzerine çalışan bir bilim adamıdır. dünyanın etrafını saracak yeni bir enerji dalgası üzerine deney yapmakta olan hobson, bir sabah uyandığında kendini sessizliğin ortasında ölü bir şehirde bulur. etrafta yaşayan bir canlı kalmamıştır. işyerine gittiğinde, flashlight projesi’nin tamamlandığını anlar.
 1. 1985 yapımı bilim kurgu filmi. ilk yarım saati ile the last man on earth dizisini hatırlattı, hatta neredeyse birebir aynı.

  şahsen bol efekt vs beklentisi ile bilim kurgu izleyen biri olmadığımdan (1985 yapımı olduğunu da hesaba katarsak) görsel anlamda hayal kırıklığı yaratmasa da finali ile bağlanan ana fikir hariç aman aman beğenemedim. ama siz bana bakmayın, bilim kurgu otoritesi falan değilim, bu filmden ilham alınmış bir çok film var imiş...

  !---- spoiler ----!

  final ile anladık ki kel abi başarısız olmuş ve kendisini loopa almış...defalarca doğacak, doğup doğup ölemeyecek, zaten bir yerde de yaşamakla lanetlendim gibi bir laf ediyordu. ama kadının api'ye kayması, yok efenim ölmeden bi sevişelim halleri, adamın siz aşıksınız bırakın ben ölem oy oy halleri...ucuzlatmışlar güzelim konuyu.

  !---- spoiler ----!
  mesut