• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
the raven - james mcteigue
amerikan edebiyatının unutulmaz isimlerinden olan edgar allan poe, bir seri katilin peşinde polis ve özel dedektiflerle iş birliğine girer. zira bu seri katilin işlediği cinayetler poe hikayelerinin de izinden gitmektedir. baltimore kasabasından gelen genç dedektif fields ve yazar poe bu sıra dışı katilin peşine düşerler ve kıyasıya bir kedi-fare oyunu başlar. öte yandan yazarın sevgilisi emily hamilton katilin birincil hedefi haline geldiğinde işler iyice kızışacaktır...
yönetmenliğini v for vendetta filmi ile tanıdığımız james mcteigue'nin üstlendiği film, psikanalitik edebiyata damgasını vurmuş hikaye yazarı edgar allan poe'nun yaşamının son dönemlerini konu alıyor. senaryoda ise hannah shakespeare ve ben livingston’ın ortak imzası var.
oyuncu kadrosunda ise poe'yu canlandıran john cusack'ın yanı sıra, luke evans, oliver jackson-cohen ve alice eve gibi öne çıkan isimler var. (beyazperde)
  1. edebiyat dunyasinin en buyuk sirlarindan birisi de usta yazar edgar allan poe'nin sefalet icinde olumu ve sir dolu son saatleridir. bu konuda bircok teori ortaya atilsa da gercek hicbir zaman ortaya cikmamis. bu konuda yapilmis en iyi eser diyemem ama soz konusu poe olunca ve poe'yi john cusack canlandirinca oturup izlenesi bir film ortaya cikmis. ben bir gotik meraklisi olarak begendim, sizlerinde hosuna gideceginden eminim.