• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.33)
the road - john hillcoat
gelecekteki kıyamet günlerini anlatan bir kitabın uyarlaması olan film, güçlü oyuncu kadrosuyla, en iyi satanlar listesindeki kitabın (the road) gölgesinde kalmayacak gibi gözüküyor.kıyamet sonrası atmosferinde amerika yangın yeridir. bir baba ve oğlunun istikameti amerika kıyılarıdır. amerika'yı bir uçtan bir uca geçerken ellerindeki basit tüfekle yaşadıkları macerada esas problem zor hava koşullarında nereye gittiklerini bilmemeleri ve yollarına çıkan haydutlardır. film bilim kurgu türünde olmasına rağmen western türünde de öğeler taşımaktadır.
  1. post-apokaliptik filmleri sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. türdaşlarından farklı olarak olayın dram yönü ağır basmaktadır. bunun en önemli sebebi ise baba-oğul ilişkisi içermesidir.dram dedik ama gerilim yönü de değme filmlere taş çıkartır.
  2. cormac mc'in murekkep lirikligindeki metninden guc alan inanilmaz guzel film. john hillcoat'in kirli yonetmenligi ve viggo basta olmak uzere 3. casta kadar herkes dokturmus. kiyamet oykusu isin bardagidir bu arada icindr cok yakindan bildigimiz zehir gibi gundelik insan var.
    abrek
  3. insanı sabah doğan güneşe, ayağının altındaki çimene, ıssız sokakta karşılaştığı başıboş köpeklere, sevmediği yemeklerin ısrarla önüne konmasına ve en önemlisi her gün yanından geçip giden, üstüne üstüne yürüyüp çarpan, kafasını otobüsün camına dayayıp dinlediği müziğe klip çeken, iki kişilik park yerine yanlamasına giren, tramvayda bağıra bağıra telefonla konuşan, yeşil ışığın yanma süresinin türevini alıp nanosaniyelerle ölçülecek hızlarda kornaya abanan, tanımadığı, tanısa çok seveceği, tanısa intihar edeceği insanların varlığına şükrettiren kıyamet sonrası filmi. ayakkabının içinden taşan, bir mavi poşet, insanı nasıl döver merak ediyorsanız izleyin.