• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.89)
the secret life of walter mitty - ben stiller
ben stiller’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve başrolünde yer aldığı walter mitty’nin gizli yaşamı filminde; herkesin iyi hissetmesi için gereken potansiyelin içinde bir yerlerde gizlendiği anlatılıyor.

büyük bir derginin fotoğraf negatif bölümünde çalışan walter (stiller), sessiz sakin hayatına devam etmektedir. dergide yeni işe başlamış cheryl'dan (kristen wiig) hoşlansa da ona bunu bir türlü söyleyememektedir. bir yandan da kendini sürekli komik ve şok eden gerçek üstü hayallerin ana kahramanı olarak görmektedir.

günün birinde dergi el değiştirir ve basılı bölümün kapanacağı duyurulur. dergi son bir veda sayısı çıkaracaktır, bu nedenle dergiye uzun yıllardır fotoğraflarıyla destek veren sean o'connell (sean penn) çok özel bir son çalışma gönderir. ancak çalışmasının en önemli parçası olan 25. kare kayıptır ve walter'ın bu kareyi bulabilmek için çok kısıtlı bir zamana sahiptir. walter mitty, yalnızca hayallerinde gördüğü bu maceraya gerçek hayatta da atılmak zorundadır.
 1. muhteşem izlanda, grönland görüntüleri ve müziklerinin bile izlemek için yeterli sebep olduğunu düşündüğüm samimi film.

  !---- spoiler ----!

  özellikle walter mitty'nin space oddity eşliğinde helikoptere atlayışı ve kaykay sahnesi ayrı etkileyicidir, akılda kalır.

  "grönland'de toplam 8 kişi var. kadınını sakın aldatma, özellikle 8 kişinin yaşadığı bir ülkedeysen."

  !---- spoiler ----!
 2. bir anda farklı dünyalara dalıyorsanız. ruhunuz arada bedeninizden ayrı takılıp keşiflerde ise izlemeniz gerekir.
 3. görsel bir şov.

  !---- spoiler ----!

  fotoğraf cüzdanda dediği zaman onu bir daha göremeyeceğimizi düşündüm. nitekim göremedik de. ama film öyle bir bitti ki artık fotoğraf filan umurumda değil. ben tatmin oldum.

  !---- spoiler ----!