1. fransız futbol efsanesi.

  avrupa'da juventus ve barcelona gibi diğer büyük futbol kulüplerinde oynasa da esas ününü arsenal'de kazanmıştır. hatta arsenal için o kadar önemlidir ki aktif futbol hayatı devam eden henry için bir belgesel çekilmiştir. avrupa'dan sonra futbol hayatına amerika birleşik devletleri'nde devam etmiştir. plase vuruşları ve hem gol atması hemde attırmasıyla herkes tarafından sevilen henry 2010 dünya kupası elemelerinde irlanda ile yapılan maçta topa elle yaptığı müdahaleyle de sahalara nahoş bir anı bırakmıştır.
 2. arsenal'i sevdiren efsane. ayrıca gördüğüm en efsanevi forvet ikililerinden birsinin yarısı.

  bergkamp&henry.
 3. spikerseniz "aaaaanriiii" diye okunur
 4. france98 dünya kupası hayranı olarak hatırlamakta güçlük çekmediğim golcü.
 5. o2 li forma.
  ramel
 6. mls deki sezon arasında kısa süreli arsenal ile sözleşme imzaladıktan sonra çıktığı ilk maç akabinde attığı gol anlatılmaz, izlenir.
  (bkz: returnoftheking)
  menel
 7. (bkz: 14)
 8. sağ ayak içine kitap yazılır.
 9. gelmiş geçmiş bütün futbolcular içinde en sevdiğimdir. 14 numarayı o2'li formanın arkasında taşıyan mütevazi bir oyuncu. tottenham'a attığı gol sonrası, tottenham seyircisinin önüne kadar koşmuş ve o meşhur tüyleri diken diken eden "henry duruşunu" yapmıştır. ayrıca oynadığı süre boyunca arsenal'in ezeli rakibi tottenham'a hiç yenilmemiştir ve bunu da belirmektedir (henry belgeseli). lakin arsenal'i sevmemin tek nedeni henry de değildir. o zamanların takımı arsene wenger hocam ile mükemmeldi. ljunberg'in ilginç saçları (kel hali de olur), pires'in o ağır abi tavrı, viera'nın ortasahada adeta bir tank edasıyla gezinmesi ve mücadele vermesi, bergkamp'ın hollandalılığı (ne diyim açıklayacak söz yok, adam efsane)... fabregas hariç hepsini severim anlayacağınız.