• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.33)
this is spinal tap - rob reiner
spinal tap adlı ingiliz trash metal grubu, 1980'li yılların başlarında amerika'ya yeniden turneye çıkmaya karar verirler. turnenin organizatörü ise bir film yapımcısı olan marti debergi'dir. debergi bu özel durumdan yararlanarak grubun bir belgeselini çekmenin planlarını yapmaktadır. ancak seyahat esnasında oluşan imkansız durumlar, debergi'nin işin içinden çıkmasına izin vermeyecektir. (kaynak: beyazperde.com)
  1. rob reiner'in 1984 yapımı müthiş komedi filmi. 80'lerde meşhur olan spinal tap adlı parodi bir metal grubunun belgeseli gibi çekilen film rock'n'roll tarihine yaptığı göndermelerle ve insanı gülmekten yerlere yatıran sahneleriyle tam bir klasiktir. ayrıca imdb'de 11 puan üzerinden değerlendirilen tek filmdir bu. neden öyle olduğunu anlamak için filmi izlemeniz gerek.
  2. tüm zamanların en muhteşem rock grubunun eşi benzeri olmayan hikayesi. her bir sahnesi ayrı gönderme. 80'li yılların rock müziğini sevenlerin zevk almamasının imkansız olduğu bir kült eser. 11'e çıkanların filmi.