• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
thor ragnarok - taika waititi
asgard'tan uzakta, evrenin öbür ucunda hapsolmuş olan thor çıkış yolu bulamamaktadır. üstelik güçlü çekici de yanında değildir ve asgard bir yıkımın eşiğindedir. ragnarok zamanı gelmiştir, eğer gerçekleşirse bütün asgardlıları yok edecek olan yıkımın sorumlusu ise acımasız hela'dır. ancak asgard'ı kurtarabilmek için öncelikle özgür kalmalı, bunun içinde karşısına eski müttefiki hulk'ı çıkaran ölümcül bir yarışmayı kazanmalıdır.
 1. sıcağı sıcağına yorum yapıyorum pişman olacağımı zannetmiyorum. gerçekten tek kelimeyle ba-yıl-dım. spoilerlar geliyooooor!!!!

  bu sefer filmi thor’un üstüne cuk oturacak şekilde yapmışlar. hep thorumun üzerine oynadılar güldük bolca. thor’un uzun saçlı, kısa saçlı, çıplak, giyinik, sparkle (*:;))ve her haliyle “literally” ilah hallerini görmek paha biçilemezdi.

  şaka bir yana bu sefer filmde her şeyi dozunda tutmayı başarmışlar. özellikle filmin ilk anından itibaren devamlı bolca komik diyaloglara ve göndermelere yer vermeleri harika olmuş, aksiyon zaten vardı, dram dozundaydı, bir öpüşme sahnesi gördüğümü bile hatırlamıyorum ki bu bir devrim bile sayılabilir. hulk ve thorun çekişmesi, lokinin soğuk çekiciliği, yeni kız, yeni eleman rock (unuttum adını) ekstradan dr. strange’li sahneler ile odin’in thor’a “sen çekiç tanrısı mısın” deyip hepimizin gönlüne su serpen cümleyi kurması şahaneydi. cate ablamız her ne kadar bolca kendini tekrarlasa da güzel kötü olmuştu. vallahi bulutlar üzerinde ayrıldım salondan. uzun zaman sonra ilk defa sinemada verdiğim paraya değdi dedğim bir film izledim.

  bu arada 3dbin pek hayrını göremesem de güzeldi.

  benim puanım 8.5. izleyin.