• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
thor the dark world - alan taylor
thor’un ilk yönetmeni kenneth branagh'dı ancak branagh, ikinci filmde yöentmen koltuğuna oturmak istemedi ve ‘game of thrones’un yönetmeni alan taylor branagh'ın yerine geçti.filmde chris hemsworth, natalie portman, tom hiddleston, anthony hopkins, stellan skarsgård ve idris elba gibi oyuncular yer alıyor. tanrıların mücadelesi sürüyor. ilk filmde thor'un güçleri babası tarafından elinden alınmıştı. daha sonra thor, kendisini yenilmez yapan çekicini yeniden kullanmaya ve kendi hükümdarlığı olan asgard’a geri dönmeye hak kazanmıştı.
 1. iskandinav mitolojisinin dibine darıyı ekmişler resmen.
  yalnız klişeler dışında değişiklikler de yok değildi dünyanın merkezini new york'tan londra'ya taşımak gibi...
  senaryo gibi bir kaygı taşınmamış, bu elf olayı da tamamen warhammer 40k dawn of wardan copy paste yapılmış. taklit olur da bu kadar mı olur diye sordurtuyor, bu dark elfler soulstormdaki dark eldarların tıpkısının aynısı olmuş, kullandıkları silahlardan tut uzay gemilerinin şekline kadar. nostaljik olarak hoşuma gitmedi de değil.
  izlemeden önce büyük beklentilerim olmadığı için hayal kırıklığı da yaşamadım açıkçası tam olarak bunu bekliyordum beklediğimi aldım.
  marwel son zamanlarda film jeneriğini sonuna kadar zorla izleyiciye izlettirmek için film bitti derken bir sahne daha kaldı, bir sahne daha kaldı deyu reklamın dibine vuruyor, sanki ikincisi çok matahmış gibi üçüncü filmin geleceğine atıfta bulunuyor falan. evvelden bunlar yoktu eğer filmin sonuna okkalı bir final soundtrack koyulmamışsa izleyici kayan jeneriği okumadan salonu terk ederdi. bence filmin bitişi açısından da daha çarpıcı olurdu. sinema sektörü türlü türlü taktikler geliştiriyor bunların içinde sadece "sinema" yok.