• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (5.00)
time lapse - bradley king
üç yakın arkadaş gizemli bir cihaz bulurlar. kısa süre sonra bu cihazın inanılmaz bir mucize gerçekleştirdiğini anlarlar. alet, 24 saat sonrasının fotoğraflarını göstermektedir. geleceği tahmin için kullanmaya başladıkları bu tuhaf cihaz, bir süre sonra rahatsız edici bazı fotoğraflar göstermeye başlar. üç arkadaş, kendilerini tehlike dolu olayların tam ortasında bulurlar.
  1. konusu güzel ama "bu konuya daha iyi bir film çekilebilirmiydi ?" diye soracak olursanız evet diyorum. zaman geçirmek için izleyebilirsiniz.
  2. düşük bütçe, tanınmamış oyuncular, az karakter ve tek mekanla kotarılan zaman yolculuğu temalı film. aslında zaman yolculuğu, bilimkurgusal bir temadan çok, kader ve cüz'i irade ilişkisini sorgulamak için kullanılan bir öğe olduğundan filmin bilimkurgu soslu dram olduğunu söyleyebiliriz. bu haliyle, coherence ile after earth'ün tam ortasında duruyor. tavsiye olunur.
  3. insanların genelinin haklı olarak sinema sanatının artılarından yararlanılmadığını hissettiği ve durağan bulduğu tek mekan filmlerini her niyeyse pek seven beni fazlasıyla memnun etmiş filmdir. aynı evde yaşayan üç arkadaş karşı komşularının bir süredir boş olan evinde kendilerinin yüzlerce fotoğrafını bulurlar. fotoğrafların bir kısmının gelecekte çekildiğini ve komşularının geleceği çeken fotoğraf makinesini keşfedince olaylar gelişir konulu film aynı zamanda 2 tane iyi oyuncu erkek ve bir güzel kız barındırıyor. daha ne olsun. bu arada instelanın keşfettirdiği üzere ludovico einaudinin de aynı adlı muhteşem bir bestesi var.