1. tıp; kitaplar, hastalar ve hocalardan öğrenilir. hiçbirini ihmal etmemelisiniz, özellikle de hocalardan öğrenebildiğiniz her şeyi öğrenin.
 2. puanım boşa gitmesin bari diye yazılan bölüm. sonra boşa giden yıllar vs.
  çocukluğumdan beri hayalim diyip 1.sınıfta 4 kere üst üste kalıp bırakan da var tabi.
  not: hazır ygs lys dönemindeyiz (yada şu an adı her ne haltsa) düşünen varsa mesaj atabilir.
  vagus
 3. eğer okunma amacı paraysa buna vereceğiniz emekle dil öğrenirsiniz, sertifika alırsınız, kurslara katılırsınız, herhalde günde 8 saat çalışmayla çoğu okulda derece yaparsınız, saygı görürsünüz, doktora yaparsınız, muhtemelen şiddete maruz kalmazsınız, öldürülmezsiniz, ve sonuçta para kazanırsınız merak etmeyin ayrıca maaşınızda orta okul çocukları tarafından tartışılmaz ve sorgulanmaz.
 4. doktor adayı olan herkes en az 1 kere neden buradayım diye kendine sormuştur sanırım. okul varken ayda 2 3 gün dışında vicdanınız rahat vakit geçiremezsiniz. tatilde ise sene içinde çoook yorulduğunuzu düşünürsünüz. hiç bir zaman diğer üniversiteler gibi öğrencilik yaşanmaz. nitekim ders seçme diye bir şey bile yoktur. gitgellerle burayı kazanan kişilerin çoğunun "bir şekilde" bitirdiği okuldur.
 5. herhalde okuyan 40 45 arkadaşım vardır. izlenimlerime göre çok çalışma dışında pek meselesi olmayan bölüm. devam sıkıntısı da yok pratikler haricinde. tıpçılar diğer fakültedekilerden çok geziyor. maddi olanaklar eşit olsa bile.

  edit: uyardilar cogu tip fak. teorik ders zorunlulugu varmis.