1. tıp; kitaplar, hastalar ve hocalardan öğrenilir. hiçbirini ihmal etmemelisiniz, özellikle de hocalardan öğrenebildiğiniz her şeyi öğrenin.
 2. puanım boşa gitmesin bari diye yazılan bölüm. sonra boşa giden yıllar vs.
  çocukluğumdan beri hayalim diyip 1.sınıfta 4 kere üst üste kalıp bırakan da var tabi.
  not: hazır ygs lys dönemindeyiz (yada şu an adı her ne haltsa) düşünen varsa mesaj atabilir.
  vagus
 3. eğer okunma amacı paraysa buna vereceğiniz emekle dil öğrenirsiniz, sertifika alırsınız, kurslara katılırsınız, herhalde günde 8 saat çalışmayla çoğu okulda derece yaparsınız, saygı görürsünüz, doktora yaparsınız, muhtemelen şiddete maruz kalmazsınız, öldürülmezsiniz, ve sonuçta para da kazanırsınız merak etmeyin ayrıca maaşınız orta okul çocukları tarafından tartışılmaz ve sorgulanmaz.

  yaklaşık bir yıl sonra gelen edit: tercih edecek gençler gidin başka bölüm yazın bırakın bu sevdayı, 6 yılınızı bir bataktan çıkmak için harcamayın. size gerçekleri söylüyorum, yinede tercih edecek olan obsesifler vardır boşverin onları. aklı başında bi insan evladı bu bölümü yazmaz.
 4. doktor adayı olan herkes en az 1 kere neden buradayım diye kendine sormuştur sanırım. okul varken ayda 2 3 gün dışında vicdanınız rahat vakit geçiremezsiniz. tatilde ise sene içinde çoook yorulduğunuzu düşünürsünüz. hiç bir zaman diğer üniversiteler gibi öğrencilik yaşanmaz. nitekim ders seçme diye bir şey bile yoktur. gitgellerle burayı kazanan kişilerin çoğunun "bir şekilde" bitirdiği okuldur.
 5. herhalde okuyan 40 45 arkadaşım vardır. izlenimlerime göre çok çalışma dışında pek meselesi olmayan bölüm. devam sıkıntısı da yok pratikler haricinde. tıpçılar diğer fakültedekilerden çok geziyor. maddi olanaklar eşit olsa bile.

  edit: uyardilar cogu tip fak. teorik ders zorunlulugu varmis.