1. bir bağımlılık türüdür. bırakılması neredeyse imkasızdır. bunun sebebi diğer bağımlılık türleri gibi değildir. çoğu bağımlılık türünde bağımlı olunan madde gidip bir yerden alınmalıdır, bunuda engelleyebilirsiniz.

  tırnak yemek için her hangi bir yerden birşey almanıza gerek olmadığı için bunu engellemesi güçtür, ama imkansız değildir. her eczanede ojeye benzeyen tırnak ilacı vardır. tırnağınıza sürdüğünüzde tırnağınız şeffaf bir tabaka ile kaplanır. tırnağınızı yediğinizde veya yemeye çalıştığınızda ilacın acımsı tadı ağzınıza gelir. beyin "ne oluyor böyle yahu" der. birkaç defadan sonra beyin artık tırnakların vücuda zarar verdiğini düşünüp bir süre sonra bu alışkanlığı bırakacaktır.

  bende bir zamanlar tırnak yerdim. bir zamanlar derken 1 ay önceye kadar. 1 aydır bıraktım sayılır.*

  bununla ilgili psikolojik yardım alabilirsiniz. tırnak yemenin altında onlarca sebep olabilir. yada basitçe üstte bahsettiğim yolu deneyebilirsiniz. ayrıca bahsettiğim ilaç genelde erkekler tarafından kullanılmak istenmiyor. tırnakları parlak gösterdiği söyleniyor lakin bu aldığınız ürünün markasına ve sürüş biçiminize bağlıdır. bazıları çok ince bir tabaka halinde tırnağa nüfuz eder. buda parlamasını bir miktar azaltır. tavsiyem kullanın, bağımlılığı bırakmak için küçük bir bedeldir kendisi. *
 2. acıktığınızın göstergesidir.
 3. tırnak değil ama kenarındaki deriyi yerim genelde
  wtf
 4. belli bir yaşa kadar yedigim hatta v şeklinde gerçekleştirdigim eylem
 5. tırnaklarımı yemiyorum ama olması gerektiğinden daha uzun el tırnaklarımı tırnak makasıyla değil, dişlerimle kesip, çöpe atarım. bu işte çok ustalaştım, tırnak makasından daha iyi kesiyorum.
 6. kötü ve çirkin bir alışkanlık aslında, mümkünse terk etmek lazım bu davranışı.