1. demek ki isteyince olabiliyormuş. pratiğini 1 hafta yapınca para toplamaktan başka bir sorun çıkmıyor.(izdiham, hırsızlık, otobüste yatmak vs). hep ücretsiz olsun.
  abi
 2. zaten çekilmez olan toplu taşımayı yine çekilmez yapacaktır.
 3. yanlış bilmiyorsam tunceli ovacıkta bu hizmet uzun süredir ücretsiz.
 4. "farkında olmadan acaba komünizme mi geçiyoruz acaba?" dedirten durumdur. ama hükumetin bir özür politikası olduğu için saygıyla karşılamak gerek tabi.
 5. tunceli ovacık ta komünist belediye başkanı malkoçoğlu başkan olduğu günden beri ücretsiz taşımaya geçirdi belediyeyi
 6. eskiden mesaiye kalınca tesellim yolların açık ve arabalarında boş olmasıydı. şu uygulama geldi geleli nefes alamıyorum, araç bulamıyorum. ikinci bir emre kadar da böyle giderse yandık ki ne yandık. motor almak şart oldu.
 7. bir haftadır devam ettiği halde faydalanamadığım uygulama..
 8. 31.07.2016 pazar günü saat 24.00 ' a kadar uzatilmiş.

  edit: peki mavi kartlilar ne olacak mesela bir abimiz ay başinda mavi kart yükledi yani bir aylik peşin ödedi şu an zararda kendisi.
 9. bence böyle sonsuza kadar uzatacaklar gibi.
 10. bu durum özelinde konuşmuyorum, şartlar olağanüstü. genel olarak konuşuyorum.

  aslında toplu taşıma ücretsiz değil. toplu taşıma ama devlet bütçesinden, ama büyükşehir belediyesinin bütçesinden finanse ediliyor. ücretsiz toplu taşımadan faydalansın, faydalanmasın her vatandaş bu finansmana katkı sağlıyor. toplu taşımanın kar amacı gütmeden ücretli olması ve sadece toplu taşımayı kullananların ücretlendirilmesi çok daha mantıklı. zaten bunun hiç bir demokraside örneği yok.