1. 350ankara ve imo ankara su çalışma grubu'nun organize ettiği "toprağa kavuşamayan su" etkinliği sürdürülebilir yaşam film festivali kapsamında daha önce gösterimi yapılmış olan 2 film ve forumdan oluşuyor. etkinlik çağrısı şöyle:

  "30 ocak cumartesi günü toprağa kavuşamayan su etkinliği ile 2 önemli filmi izleyeceğiz ve filmleri bir forum ile tartışacağız. abd'de eskiyen barajların yıkımını anlatan baraj devri filmi ile çin'de çevre mücadelesini ve barajlara karşı yapılan direnişi ortaya koyan yeşil kaplanın uyanışı etkinlikte gösterilecek. filmler ardından yapılacak forumda ise filmlerin türkiye'deki karşılığı tartışmaya açılacak.

  türkiye'de her hidrolojik havzaya ortalama 20 hidroelektrik santrali düşerken, yüzlercesi de yoldayken bu barajların ömrü dolduğunda ne yapılacağı da büyük bir soru işareti. aynı zamanda iklim değişikliği ile beraber doğa tahribatına daha fazla göz yumamayacağımız ortada. forumda hep beraber daha fazla baraj yapmaya yer olup olmadığını, yapma kadar eskiyen barajlarında bilinmeyen maliyetleri konuşulacak."

  program:
  13:00 baraj devri
  14:45 yeşil kaplanın uyanışı: çin'de yükselen yeşil hareket
  16:20 forum

  yer: imo kkm teoman öztürk salonu, necatibey caddesi, no:57, ankara