1. kısaca indirme protokolüdür.
 2. pek çok ülkede kullanımının tespit edilmesi halinde mesela (bkz: almanya) ağır yaptırımlar uygulanır.
 3. korsan içerik indirmekle bir tutanlari göstermiş olan başlik. korsan içerik indirilebiliyor olmasi torrent'i yasadişi yapmaz. yani yasak filan değil. korsan içeriği ne şekilde indirirsen indir bu suçtur.
  psk34
 4. en ünlüleri kickass ve zamunda dır.
  kickass için https://kat.al/
  zamunda için http://zamunda.net/
  zamunda bazı içerikler için üyelik isteyebilir. zannedersem yılın belirli dönemlerinde üye alımı yapıyorlar e artık arada bi kontrol edersiniz.
 5. lisedeyken çevremden daha kültürlü, ilk üniversitemde hocaların gıpta ile baktığı bir insan olmamı sağlamış internet şeysi.

  yavaş yavaş yok olması da ilginç bir şekilde en az ihtiyaç duyduğum zamanlara denk gelmiştir.

  eskisi gibi oyun oynamıyorum. hatta neredeyse hiç oyun oynamıyorum pc'de. çünkü günümün çoğunu gitara ayırıyorum.

  kitap desen zaten sahaf olan arkadaşım sayesinde çok acayip kitaplara çok ucuz yollu ulaşabiliyorum. hatta kendisi 500 tl gibi ufak bir rakama çok harika bir kütüphane oluşturdu kendisine. yani kitaba öyle çok fazla para ayırmam gerekmiyor. en fazla 10 tl'ye müzikle ilgili güzel kitaplar alabiliyorum kendisinden. zaten eski kitap merakım da var.

  gelelim müzik kısmına. en zoru bu olacak diye düşünüyordum aslında. ama tarzımın klasik gitara yönelmesi ve itunes denen harika olay sayesinde ayda bir 10 tl'ye bir albüm alabilir ve koleksiyon oluşturabilirim. zaten klasik gitar cd'leri çok kolay bulunan şeyler değil türkiye'de. var olanlar da genelde dandik toplama albümler oluyor.

  sonuç olarak ciddi ciddi ihtiyacım kalmadığı için kendisine çok seviniyorum.