1. milyonlarca araç sahibinin korkulu rüyası haline gelen bir sigorta branşı.

  2016 yılı itibari ile hemen hemen her poliçede %100 civarında zamlar söz konusu.

  yaşanan zamların temelinde yükselen döviz kuru ve bedeni tazminat ödemeleri yatıyor. iyice araştırıp şirketler arasında trafik sigortası karşılaştırması yapılabilen yerlerden teklif alınmasında fayda var.
 2. oha dedirtendir. yaşımın küçüklüğü nedeniyle motosikletimin altıda biri fiyatı sigortaya odedim. bu rakam sadece bir yıl için. bir tane zevkimiz var, ona da engel olun. hiçbirimiz mutlu olmayalım.

  not: 20 yaşındayım ve hiç kaza yapmadım.
 3. eski bir sigortacı olarak önerim eğer yaşınız 30un altındaysa arabayı hasar geçmişi olmayan bir aile büyüğü adına alın azda olsa bir avantaj sağlar.
 4. 98 model şahini olan arkadaşımın, araba kadar para ödediği sigorta.

  fakir halka daha nasıl yüklenebilirler bilmiyorum. bizim insanımız birgün uyanır da oy vermez. yok olup biterler.
 5. sigorta şirketlerinin bu ay fiyatlarında indirime gitmesi beklenilen sigorta türü.

  bilindiği gibi şirketler trafik sigortasında fiyatları kendileri belirleyebiliyor. bu nedenle şirketlerin verdiği teklifler arasında oldukça uçuk farklar ortaya çıkabiliyor.

  konu ile ilgili başbakan yardımcısı mehmet şimşek de bu noktaya dikkat çekerek, sürücülere internetten teklif almaları ve fiyatları karşılaştırmaları tavsiyesinde bulunmuş.

  https://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/mehmet-simsek-trafik-sigortasi-aciklamasi
 6. alelharaç zaruri sigorta. gecikme faizi yüzde 50 sigorta. üç liralık aracı bin liraya sigortalamak suretiyle hiçbir boka yaramayan sigorta. trafiğe araç bağlatan sigorta. götündeki dona göz koyan sigorta.

  seçim ayağına yüzde 30 indirim yapacakmış haraçgah. götüne soksun, zeyil ile çıkarırız.
 7. babam arabayı 3 gün önce sigorta yaptırdı. tam 5500 tl ödedi. şimdi sigortalarda indirim yapıldı. sanırım 3000 tl'den fazla zararı var. sabahtan beridir etmediği küfür kalmadı :)