1. şehirlerin sultanı, sultanların şehri edirne'de bulunan güzide bir üniversitedir.
  ana yerleşkesi 'balkan yerleşkesi' şehir merkezine beş dakikalık uzaklıkta, düz bir çevrede kuruludur.
  ayşekadın, sarayiçi, kosova yerleşkeleri de yine edirne-merkez sınırları içerisindedir. gayet güzel ve hoş yerleşkelerdir.
  eğitim olarak olmasa bile, sosyal getiri olarak türkiye'nin sayılı üniversitelerinden biridir.
 2. hayatimdan 3 senemi verdigim sehrin universitesidir. gidin okuyun pisman olmazsiniz
 3. üniversite yönetiminin akademik kaliteyi düşürmek için elinden gelen her şeyi yaptığı eğitim kurumu.
 4. gelenlerin çoğunun* okumaktan çok gençliğini en güzel şehirlerden biri olan edirne'de yaşamaya geldiği üniversitedir.
 5. eğitim fakültesinde ders yapmak için zaman zaman derslik bulamadığımız vasatın altında olan üniversitemiz. iyi bölümler iyi hocalar vardır eyv. fakat bazı gözü açıklar kadrolara yerleşmiş çoluk çocuğun zamanını çalıyor ve üstüne asgari ücretin bilmem kaç katı maaş alıyor ve hiç bir denetime tabi değiller. bilgi var, verimlilik sıfır. bölümlerden mezun olan öğrenciler böyle hocalar yüzünden çoğu şeyi öğrenemeden öğretmen oluveriyorlar ve bu insanları görseniz bi gururlanmalar falanlar filanlar. eğitim fakültesi demişken eğitim bilimleri bölümünü 2 3 hocayı tutup komple çöpe atabilirsiniz. eğitimin bilimini okumuşlar güya ama eğitim nedir nasıl yapılır konusunda büyük bi cehaletin içindeler. doç. yar doç. ya da öğretim görevlisi olmaksa herkes oluyor. önemli olan bulunduğun yerin hakkını vermek. zorla yoklama alıp milleti 2 3 saat boyunca oturakları kazık gibi sınıflarda tutmanın bir manası yok. bu üniversitenin çürük elmaları ne üniversiteye ne de cağnım edirneye yakışmıyor.
  o kadar bilim adamı, akademisyenler varken trakya üni. böyle insanların güdümünde kendi değerlerini eritiyor günden güne. allahtan fedakar, iş ahlakı nedir bilen hocalar mevcut da birileri bişeyleri öğrenebiliyor.