1. genelde uyuşturucu ile birlikte alınan müzik türü. benzerlik açısından alternatif yada soft rock'a oldukça yakındır. müzik belirli bir nota grubunda seyir eder, yükselmeleri veya düşüşleri olmaz. insanı düşünce alemine ittiği tarafımca gözlemlenmiştir.
  türün en iyi müzik grupları (bkz: massive attack) (bkz: portishead) (bkz: pink floyd) (bkz: radiohead) (bkz: archive) (bkz: sleep party people)

  türü en iyi ortaya koyacak şarkı ise kanımca
  !---- spoiler ----!

  (bkz: street spirit - radiohead) https://www.youtube.com/watch?v=BrZTNhW44-o

  !---- spoiler ----!
 2. başlığı doğumgünümde açan youser arkadaş adeta bana bir doğumgünü hediyesi vermiş heh heh. severim trip hop'ı. ingiltere'nin kasvetli, yağmurlu havasının bu türün öncü müzisyenlerinin ruhsal durumunda etkiler ve rahatsızlıklar yaratmış diye düşünüyorum. müzisyenlerin ruhsal durumu da doğrudan müziklerine yansımış dersek çok da yanılmış olmayız herhalde. e madem uyuşturucu ve trip hop bağdaştırılmış: bu bağlantıyı bir dönemler iyi kurmuş bir insan olarak massive attack - danny the dog derim.
 3. izmir drunken duck sahnesinde çıkan the gaffers grubunun çarşambaları ağırlık verdiği müzik akımı.güzel şeyler bunlar öğrenmek, dinlemek lazım.