1. yazar arkadaşlar beni çoğu zaman ifade kabiliyetleriyle etkiliyor. bu ayrımın farkındaydım. ama böyle güzel ifade edemiyordum.

    bazı yazılar özelikle gelsin biri laf atsın diye yazılıyor sanki. bu kadar mı ilgiye açsınız? düşünceniz beğenilmiyorsa yazmayın diye bir şey yok. ama saygısızlık ederek, aşağılamak suretiyle nereye varacaksınız? özellikle (bkz: feminizm) başlığında bu mesele çok tartışıldı. ne kızların belli bir erkek tipini görünce organının ıslanmadığı kaldı ne de sahip olmadıkları organ yüzünden delirmedikleri. bir yazarın da bir konuya yazdığı yorum nedeniyle nick altına gidilip saçmalanmıştı. saygı ve üslup bazen askıya alınıyor maalesef.

    sözlükte bu durum birkaç kez başıma geldi. gerek nick altıma yazılarak gerek özel mesajla gerek direkt yorumun altına yazmak suretiyle. genelde de vurgu şu oluyor: cahil. hayır, saldıracaksanız da doğru dürüst argüman üretin öyle saldırın. benim yazdığım şeyi bana karşı kullanmak nedir? kendini ifade etmeyi öğren ondan sonra polemiğe gir değil mi? neyse ki bu arkadaşlar buranın onlara göre bir mekan olmadığını anladıkları an burayı terkediyorlar da bunlarla sürekli uğraşmak zorunda kalmıyoruz. onların millete sataştığı gibi kimse onlara sataşmıyor çünkü. umduklarını bulamayınca gidiyorlar tabi.

    bir yorum yazarız cahil arkadaş anlamadı denir, nick altımızda saçmalanır. yorum yazarız nick mesaj uyumu gibi laf sokmalar olur. cahilim arkadaş, cahilim. siz çok alimseniz eyvallah. başkası alim deyince alim olmadığım gibi cahil derse de cahil olmam. o benim kendime yaptığım bir yakıştırma. bu arada cahillik görecelidir. ben kendime belirlediğim çıtaya göre cahilim. derinliğini bilmediğiniz sulara girmeyin.

    aslında makul bir istek mi bilemiyorum ama sözlükte şöyle güzel bir troll olsa da o yazsa biz de okusak.