• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
trust us with your life
bbc'nin "fast and loose" adlı programının abc tarafından uyarlanmış hali olan dizi serisidir.
 1. bbc televizyonunda yayınlanan (bkz: fast and loose) adlı programın abc televizyonu tarafından uyarlanmış hali olan dizi serisidir.

  ilk olarak 2012 yılında gösterime giren dizi fred willard tarafından sunulmaktadır. aynı zamanda wayne brady, colin mochrie, jonathan mangum, greg proops, craig cackowski, brad sherwood, nicole parker ve josie lawrence gibi isimler dönüşümlü olarak ekrana çıkmaktadırlar. her hafta farklı bir starı konuk alan dizide oyunlar çerçevesinde eğlence amaçlanmaktadır. bu oyunları adı geçen oyuncular gerçekleştirseler de konuk starın da katılımı hoş olur. program halihazırda gösterimde değildir.

  dizide oynanan oyunlar

  dramarik bölüm: konuk oyuncunun katılımıyla herhangi bir filmden bir sahne oynanır. nasıl oynanacağına konuk karar verir. bu oyunun farklı isimlerde birçok muadili vardır.

  face the music: (bkz: david armand) ’ın sunumuyla gerçekleşen bu oyunda kulakları kulakları kapatılan konuğa bir popular müzik eseri anlatılır. bbc’deki programda interpretative dance adıyla oynanmaktaydı. tüm programın bence en iyi performansını david armand’dan izlemekteyiz.

  forward/rewind: oyuncular bir film sahnesini canlandırırlarken konuğun ikazları ile o sahneyi ileri ya da geri sararlar. çok eğlenceli olabiliyor.

  glee club it!: oyuncular bir film sahnesini canlandırırlarken “glee club it!” ikazı ile şarkı söylemeye başlarlar. "back to normal" ikazı gelene kadar şarkı söylenmeye devam eder. anlamsız amerikalı eğlence anlayışlarından biridir kanımca.

  guess the location: bir grup oyuncu bir sahneyi oynarlarken bir grup da onların nerede oynuyor olduklarını tahmin etmeye çalışırlar. nispeten eğlencelidir.

  messages from random acquaintances: kısa soru ve cevaplarla oynanan daha çok konuğu sıkıştırmaya yönelik bir oyun. kısa sürdüğü için jenerik akarken oynanır. bazen bu da çok eğlenceli olabiliyor.

  musical tribute: konuğun hayatına ilişkin bir şarkı söylenir. doğaçlama şarkı da olabilir. konuk da bunun üzerine hikayesini anlatır. özellikle pek konuşmayan konuklarda işe yaramayan bölüm.

  putting words into your mouth: konuk sahnede bir durumu canlandırmak için çağrılır; fakat konuk konuşmaz onu bir başka oyuncu dublajlar. çoğu zaman eğlenceli bir bölüm daha.

  rap it!: bu bölüm de “glee club it!” gibi. ikaz edildiğinde rap yapılacak.

  shorter and shorter: bir sahne 60 sn.de canlandırılır. aynı sahne sonar sırasıyla 30 sn., 15 sn. ve 5 sn. gibi kısa sürelerde tekrar edilir. eğlencelidir.

  sideways scene: oyunucular yere yatarlar ve üste yerleştirilmiş bir kamera ile iki boyutlu oynarlar. kimi zaman çok komik olabilen bu oyunda fiziken de biraz ince olmak gerekir. çünkü hafif kilolular yerde yuvarlanmakta zorlanabiliyorlar. eğlenceli ama.

  styles: bir sahne oynanır, ikaz edildiğinde farklı bir tarzla aynı sahne oynanır. bunu ortaokulda tiyatro kolunda bile oynamışlığımız vardır. ama hala komik olabiliyor.