1. cevabını bilmediğim nedenlerdir. sıfıra vursalar hem saçları daha sağlıklı olur hem de saçım görünüyor gibi bir çile çekmezler diye düşünüyorum. nedenini bilen youserlar * beni aydınlatabilirler.

  edit: küçük bir düzenleme yapmak istiyorum çünkü, burda alay etmeden sadece kendimin merak ettiği ve illa ki insanların merak edebileceği bir soruyu dile getirdim. güneş görmeyen saçlar vitamin ve mineral eksikliği yaşarlar ve doğal olarak yıpranıp, cansız bir görünüme kavuşurlar. sonuç olarak herkesin kendi bileceği iş kimseyi ırgalamaz.
  chef
 2. herkes her şeyi söyleyebilir bunda sınır yok da azıcık tutarlı olun yahu. lafım tabiki size değil ama iş o raddeye varır ki senin de kafanın içinde beyin var madem kullanmıyorsun yaşamana gerek yok denebilir mesela.

  ama ben şimdi cidden merak ettim. bi kadın kel olsa ya da herhangi bir sebeple saçı olmasa yine de türban takmak zorunda mı? zaten benim bildiğim amaç saçları değil ziynetleri saklamak o yüzden ziynet taşıyorsa yine takmak zorunda.

  (bkz: kendi sorup kendi cevaplayan youser)
  (bkz: beyin fırtınası mod on)

  edit:kendimden utandım.düzelttim hemen.
 3. uzattiklarindan degil de, saclarin kendi kendilerine uzamasindan olabilir.

  sorunun daha dogru sekli, "türbanlilarin kafalarini kazitmama nedenleri" olabilirdi bence..
 4. turbanlilarin evlerinin icinde de turban ile gezdigini sanan ukala beyannamesi.

  onlar evde mini etek dahi giyiyorlar canısı. uzaylı görmüş gibi olma, yaşadığını toplumu biraz tanı.
 5. saçını kazıtan türbanlı bir tanıdığım vardı. saçını kazıtan türban kullanmayan bir tanıdığım daha var ve ikisinin de psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını biliyorum.
  insanlar biri görüyor diye değil de, kendisi görüyor diye bile güzelleşmek isteyebilir. kendi gözüne bile olsa hoş görünmek isteyebilir ki bu çok doğaldır. aynaya baktığında kişinin kendisini beğenmesi önemlidir. senin onun saçını görüp beğenmen pek de önemli değildir ama o kendini beğenmezse mutsuz olacaktır.
 6. türban takan kadınlar saçlarını kazıtmak zorunda diye bir kaide olmadığını düşünüyorum. ayrıca bundan başka dert mi yok piyasada. uzatmak ister, uzatır. kazıtmak ister kazıtır. o zaman türban takmayanlar neden saçlarını kesiyor falan diye de soralım. kadınlar istediklerini yapar ve bu kimseye dert olamaz.