1. bugün yayılan videodaki yakalanan teröristlerin adalete teslim edilmeleri gerekirdi. hangi adalet o da ayrı da neyse. yalnız öldürülen teröristlere de masum muamelesi yapmak, sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi göstermek de saçma olur. buradan bir mağduriyet çıkmaz yani. masum insanların içinde kendilerini patlatıp bir sürü insanın hayatını elinden çalanların her duruma hazırlıklı olması gerekir diye düşünüyorum.
  ayrıca birkaç askerin yaptığı şeyi tüm türk askerileri böyledir diye genellemekse saçmalık. zaten askerin eski saygınlığı ile şimdiki konumu çok farklı. neyse fırsat bu fırsattır. kaçırmayın.
  edit: gerilla diyenlerle zaten prensip olarak muhatap olmayı doğru bulmuyorum. bu kadar da belli edilmez ki :) "teröristlerle" aynı düşünmeyen de hemen pis faşist oluyor zaten. vizyon bu kadar. kaldı ki kürt/kürd konusuna girmedim çünkü ben bazıları gibi insanları ırkı, inancı sebebiyle ayırmam. bu konulardan mağduriyet yaratmaya çalışanlara da güler geçerim. hangi örgütten olduklarını da ne bileyim ben? benim için ırk fark etmez. bu adamlar da insan (hem de masum) öldürüyor mu? evet. olay bitmiştir.
  ister kurabiye tarifi veririm, ister siyasi konularda yazarım. kime ne? herkes kendi işine baksın. doğru söyleyince sataşacak başka şey bulunamıyor tabii.
  islamcı he? :d beni bilen biliyor. o sebepten gülmekten başka elimden bir şey gelmiyor. iyi eğlenceler :)
 2. bu muydu canilik?
  mk teröristleri sıkarken özgürlük savaşçısı, halkını koruyan asker sıkınca canilik he?
  ulan ülkücüleri yerin dibine vuruyordum da bazen de adamlar haklı diyesim geliyor.
  terörist propagandası yapanlar da varmış aramızda.
 3. şimdi şurdaki ikiyüzlülüğe bakalım.
  malum parti milletvekilleri, seçmeni her asker ölümünde sevinmiyor mu, seviniyor.
  gerilla ölünce şehit demiyor mu diyor?
  e o zaman hiç adalet falan gibi kelimelere sığınıp gerilla savunması yapmayacaksın kardeşim.
  nedense darbe gecesi kafası kesilen askerler türk askeri olunca çok az kürtçü kardeş itiraz etti mevzuya.
  diğerleri zevkten dört köşe olduğu için tabi vakit kalmıyor böyle şeylere.
  ben bir insanda tutarlılık beklerim.
  gerillaya gelince insan hakları diyen adam başka konuda da aynı hassasiyeti göstermeli.
 4. infaz olayı doğruysa hukuken suç işlemiş bir birime sahiptir.

  türkiye cumhuriyeti anayasası:

  madde 15- (...) savaş hukukuna uygun fiiller sonucu meydana gelen ölümler dışında, kişinin yaşama hakkına, maddî ve manevî varlığının bütünlüğüne dokunulamaz; kimse din, vicdan, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz ve bunlardan dolayı suçlanamaz; suç ve cezalar geçmişe yürütülemez; suçluluğu mahkeme kararı ile saptanıncaya kadar kimse suçlu sayılamaz.

  ***

  madde 38- kimse, işlendiği zaman yürürlükte bulunan kanunun suç saymadığı bir fiilden dolayı cezalandırılamaz; kimseye suçu işlediği zaman kanunda o suç için konulmuş olan cezadan daha ağır bir ceza verilemez.

  ölüm cezası ve genel müsadere cezası verilemez.
 5. yiğittir.
  kafasına eşinin yanında arkadan sıkılan kurşun da namertten gelmektedir.
  anladığınız dilden konuşan yiğit askerlerdir.
 6. kore savaşından sonra amerika'nın askeri oldu.
 7. her türlü asker işte, dünyanın her yerindeki asker gibi. başında bir ırkı belirten kelimenin varlığı neyi değiştirir? içinde silah olan bir şeyden, bir oluşumdan ne kadar güzel bir şey çıkabilir ki. adı üstünde asker. resmi katil. illegal olanlarıyla farkını hiç anlamadım.