1. bir hırsla söylenen cümle.

  sakin olmak gerek.
  ramel
 2. umutsuzluğun ve karamsarlığın son raddesi.. insanlar genelde kötü olaylar karşısında bu tepkiyi veriyorlar. olumlu şeyler gördükleri zaman* tersini düşünerek, bugün ülkeyi yönetenlerin yakın zamanda defolup gideceklerine inanıyorlar.

  türkiye'de karşılaştığımız kötü olaylar, iyilerine nazaran çok daha uzun bir periyodu kapsadığı için, şahsen bu ruh halinde daha uzun süre kaldığımı söyleyebilirim.
  ulgan
 3. sonuna kadar katıldığım düşüncedir.

  düzeltme: ayrıca "müstahak" kelimesini yıllarca "müstehak" olarak bilmişim. büyük cahallık :)
 4. üzülerekte olsa katıldığım önermedir.
  zepur
 5. tamamen reddediyorum ve ünlü bir siyasimizin deyişi ile "hass.*/r diyorum" na da burdan bakabilirsiniz

  halk kolay kanıyor her şeye, halk cahil ve bilmeden iş yapıyor zırvalarınızı alınız ve münasip yerlerinize ikram ediniz.
  evet senin ve benim de içinde bulunduğum halkın büyük bir kısmı belli bir entelektüel birikim düzeyinin altında lakin bu onlara karşın herhangi bir şeyin müstahak olması anlamına gelmiyor.

  halk, başına geçen siyasiler muazzam işler yaptı ve ülkeyi süper modern yaptılar. eğitim sistemini modernize ettiler, bilim konusunda atılım yaptılar, insan haklarını beyannamesinin dilini yutturacak derecede insancıl bir anayasa falan ürettiler de ülkeyi coşturdular da bu halk sırf fantezi olsun diye ya bırak ben cahil kalıcam falan dedi.

  suçu halkta aramayın, onu yönetenlerde arayın.

  zülfiyare dokunmamın şeferine edit : hala aynı fikirdeyim
 6. pireye bakarak yorgan yakılmaması gereken durumdur. türk insanın iyi şeyleride göz önünde bulundurulmalıdır.

  edit: iyi yönümüzün pek kalmadığı üzerinde düşündüm..

  edit2: hayırlısı be gülüm