1. "türk kızlarının kendileri üzerinden yapılan genellemelerden rahatsız olmaları"nı destekleyen bir konu başlığı daha(*:bu cümle de bir genelleme, farkındayım ;)). evlilikle ilgili vaat ettiklerini yapmayan veya anlık hevesleri uğruna mutsuz eden eşlere sahip türk kızları mutsuzdur belki, olamaz mı?
 2. asıl problem kadında erkekte, türk'te, ingiliz'de değil. mesele insanların karşısındakini olduğu gibi kabullenmeyip ben bu insanı değiştiririm, "düzeltirim" gözüyle bakması. yok öyle bir dünya, sen değişmiyorsan o neden değişsin ki?
 3. "türk kızı" konu başlıklarının da belirmesi ile birlikte youreads ekşi dönüşümü bir adım öteye taşınmış oldu...
  (bkz: türk kızının x y olması) coming soon... in theatres this summer...
 4. genellemeler, genellemeler... erkekler çok mutlu da sadece kadınlar mı mutsuz ? başlık, ülkelere göre, meslek, yaş gibi demografik özelliklerle, evlilikte mutlu hissetme seviyesinin karşılaştırılmasıyla ilgili olsaydı, mantıklı olurdu. ama şimdi bir cinsiyeti suçlar gibi olmuş.

  öncelikle biz kendimizi tanımıyoruz, sınırlarımız ne bilmiyoruz. e kendimizi anlamamışken karşımızdakini nasıl anlayabilirz ki ? zamanla sosyal duvarlarımız inince, o insanla yabancılığımız ortaya çıkıyor. tamam ekonomi, yaşanılan ortam, maruz kaldığımız deli insanların hırpaladığı psikolojimiz de önemli ama sevince bunların hepsi bir şekilde geçmez mi ?
 5. kadın hem çalışacak - para kazanacak, sonra işten çıkıp uzunca bir yol çektikten sonra önce markete uğrayacak sonra eve gelecek. yemek yapacak, bu arada evi temizleyip toparlayacak. makinaya çamaşır atacak. sofrayı kurup yemek yenecek. bitmedi sonra sofrayı toplayacak, mutfağı toplayacak, o arada çay demleyecek, biraz oturup dinlenecek tabi başka işleri yoksa... ütüsü olur, yarına misafiri olur, hazırlığı olur. bunları da yaptıktan sonra sıra beyi mutlu etmede. yatakta da iyi bir performans sonrası artık kölemiz yatıp dinlenebilir. bu bölünmüşlüğe bir de çocuk varsa tam olur.

  yani kadının kendine ayıracak vakti yokken, kendi dertlerine bile vakit bulamaz iken nasıl mutlu olabilir.

  daha ev geçindirme derdi var, üstüne erkeğin egosu ve baskısı var. ha bir de kadın hasta olursa herşey sarpa sarar. la kadın öldü öldü...
  ozumm
 6. empati yapabildiğimi söylersem büyük yalan olur ama erkek tarafı da biraz düşünceli olursa iki taraf da mutsuz olmaz...

  özet:
  (bkz: saygı)
 7. evlilikle ya da kadınlıkla ilgili değildir mutluluk. ihtiyaçların karşılanıyor ve bunun idamesi için risk görünmüyorsa mutlu olursun. tabi dış dünya umurunda olmayacak. egoist olacaksın.