1. Ellerinin ve vicdanlarının ayarı olmayan vatandaşların oluşturduğu polis gücümüz. Lisede en yakın arkadaşlarımdan biri şimdi polis. Onun durumunu ve ailesinin maddi gücünü, polis olmasının nedenlerini biliyorum. Bu yüzden genelleme yapmaktan kaçınırım ama orantısız güç kullanmaktan kaçınmadıkları da bir gerçek. halleri biraz şöyle:
  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1551466_1028905033809257_3237876333663546227_n.jpg?oh=99d4924513a5a2ecd947b0ea910890ac&oe=55ADAE52&__gda__=1436721294_b00d962255b70b3949f760923529e4e8
 2. ciddi oranda çoluk çocuktan oluşan bir grup. tuhaf bi durum var ortada, bakıyorum adam elinde telefon, ağzında sakızı takılıyor. 20-21 yaşlarında en fazla.

  daha bu sabah, biraz önce, mahallede büyük bi aile kavgası çıktı. bıçaklar sopalar çekildi, iki grup birbirne saldırdı ayırmaya gelenler falan oldu, yarım saat geçti ortada polis falan yok. dedim millet izlemekten aramadı galiba ben arayayım;

  -alo, burda iki aile birbirine giriyor bıçaklar falan var. halıcıoğlundayım.
  *sen şimdi nişantaşı'nda evde oturuyor musun?
  -nasıl yani? yok burası halıcıoğlu, evdeyim evet.
  *tamam haberimiz var.
  -yarım saati geçti ama olay başlayalı.
  *tamam geliyor ekip.

  sonra kavga dağıldı herkes çekildi ekip geldi. ekip de yani birisi saçını dazlak model kestirmiş çocuk, diğeri ufak tefek bişi, biri mülayim yine ufak tefek. bunlar kavgayı bi daha başlattı herkes geri dışarı çıktı aileler birbirine girdi bi daha. bakıyorum ayırmaya çalışanlar polisten daha polis. bizim ufaklar olaya en az şekilde karışıyorlar. kimse de sallamıyor haliyle, liseli ergen tiplerden polis mi olur ya.

  en son biribirinizden şikayetçi iseniz karakola gidelim dediler. adamlar da yok değiliz dedi. herkes dağıldı.

  yani polise fazla güvenmeyin derim, başınızın çaresine bakın. bunlar bir proje gibi duruyorlar, sayı kalabalığı gibi olası durumlarda kalabalık olsun diye ordu inşa edilmiş.
  abi
 3. polis falan değil bunlar. belki sistemden dolayı belki başka bir nedenden dolayı bilmiyorum ama polisler ilk 3 seneden sonra meraklı komşulara evriliyorlar. mutasyona falan uğruyorlar.

  bugün salonun camının kırıldığını fark ettim, saçma izleri falan. çağırdım geldiler ellerini arkadan birleştirmişler. sordular falan işte duydunuz mu evdeyken mi oldu falan filan derken işte biri dedi bundan bir şey çıkmaz hem bu olay için inceleme getirtemiyoruz. cam parasını bile alamazsınız dedi. biri eski telefonuyla fotoğraf almaya çalıştı sonra da çıkmıyor ya bu dedi :d gittiler.

  neyse işte bu ve bunun gibi yaralanma olmayan durumlarda detaylı soruşturma yapılmıyormuş, yaralanınca veya ölürsek şikayet neticelenebiliyor imiş. yani bu sağa sola ateş açan adam birini öldürene kadar dışarıda olacak.
  tanrı göbekli abilerimizi korusun.

  günün en eğlenceli kısmı ise polislerden sonra gelen komşulardı. bina görevlisi + 4 meraklı komşu hayırdır bir şey var mı diye sordular. iyidir bi sıkıntı yok derken aralarından biri dışarıdan mı sıkmışlar dedi (*:swh) adam sinir stres bırakmadı sağ olsun haha
 4. polis akademileri kapatildigindan beri samimiyetini kaybetmis bir gruptur. ozellikle polis ozel harekat diye ortada dolasan gereksiz milliyetci ekip turk polisinin adini lekelemeye devam ediyor. sosyal medyada dolanan iskence videolari, ceset basinda zafer isaretleri, duvarlarda sloganlar vs polislikten ziyade acimasiz gerillaya benziyorlar. serefli turk polisi yada askeri ceset basinda poz vermez.