1. Aylık internet üzerinden yayınlanan " mecmua " Yazarlar arasında gökçe fırat, Fehmi Özgür Erdem ve ilyas salman gibi ismini sayamadığım çok değerli yazarlar bulunmaktadır.

  Türkçe ile ilgili vakti zamanında böyle bir yazı yayımlanmıştı.
  ilgili link
  sekiz
 2. şahsen iyi tanıdığım, yıllardır takip ettiğim oluşum. 14 yaşında çocukları dergi temsilcisi yapıp doğaya salarlardı. 2003 yılında açtıkları "ordu göreve" pankartı ergenekon ve balyoz süreçlerinin gelişiminde önemli dayanaklardan olsa da hiçbir üyesi o cadı avında hapse girmemişti. fetö sürecinde içeri alındılar.

  kökenleri işçi partisi ve doğu perinçek desem her şey açıklığa kavuşur. kurucusu bir dönem öncü gençlik istanbul il başkanı ve işçi partisi merkez komite üyeliği yapmıştır. fakat bunlar perinçek grubuyla kanlı bıçaklılardır ve cia ajanı suçlamasıyla kovulmuşlardır. bilinir ki aydınlık grubu türkiye'de en çok ajan yaratmış(*:swh) gruptur. iki oluşumun siyasi varlığının temelinde birinin ak dediğine diğerinin kara demesi vardır. aynı şeyi savunsam ölürüm hastalığına yakalanmışlardır. biri dışarı çıkınca diğeri hapse girer.

  perinçek'in tgb'sine karşı bunların genç türk örgütü vardır. süzme faşisttirler. başlarında da ajan provokatör abileri vardır.

  perinçek sonrası kısa bir süre baykal'a yamanmışlar, neticede chp'den de kovulmuşlardır. kendileri kemal derviş'in gelişi üzerine istifa ettiklerini iddia ediyorlar.

  henüz erkin yurdakul'un ölümünün üzerindeki sır perdesi dahi aydınlatılamamıştır. erkin eski genel yayın yönetmenleridir.

  ırkçı dergi kapaklarıyla isim yapmışlardır. kürtlerden alışveriş etmemek, türkiye'de kürt istilası olduğu, lahmacun yemeyip arabesk dinlememek gerektiği gibi görüşleri derginin adıyla öylesine zıttı ki tüm dikkatleri dergiye toplamıştı.

  atatürk milliyetçisi olduğu iddiasındaki bu dergi atatürk'e rağmen bir tarikata destek verebilmiştir. fethullah gülen cemaatine gönül verenlere 'helal olsun' diyecek kadar değerlerimizi kirlettiler.

  orijinal türksolu ise deniz gezmiş'in elindeki yön, devrim, türksolu diye bir gelenek oluşturan ekibin 60lar ve 70lerde çıkardığı dergicilikten gelir. bunlar deniz'in elinde türksolu dergisi ile çekilen fotoğrafını kullanıp her gün deniz'in halkların kardeşliğine inanmışlığıyla dalga geçiyorlar.

  edit: perinçek grubu ajan dedi diye değil, son 30 yıllarından vıcık vıcık ajan provokatörlük aktığı, öncü gençliğe ülkücü komandolar gibi eğitim vermeye çalıştıkları, türkiye'nin tüm gerici güçleriyle ittifak kurdukları için ajandırlar. belirtelim.
 3. dergiden bahsetmiyorum.
  bir topluluk olarak türk solundan bahsediyorum.
  eski kuşak solcuları ve günümüzdeki birkaç düzgün kesimi de ayrı tutuyorum.
  geri kalan günümüz türk solunun araplardan farkı yok!
  araplar nasıl ki kendilerini ingilizlere iğfal ettiriyorlar ve bundan memnuniyet duyuyorlarsa günümüz türk solu da kendini kürtçülere inek gibi sağdırıyor ve hiç rahatsızlık duymuyor.
  bir de devamlı başlık açarlar muhtelif yerlerde "türk solunun halka inememesinin sebepleri" filan diye. oğlum, günümüz türk solunun halka inememe sorunu yok ki! günümüz türk solu kendisini halka inmek zorunda görecek kadar yukarıda görüyor. sırf bu bile yeni nesil solcuların ne mal olduklarını ortaya koymakta yeter de artar.