1. ülkemizde telekominasyon ve iptv sektöründe hizmet veren şirketler grubu.
  ancap
 2. Mobil, telefon, internet ve TV hizmetlerini bir araya getirmiştir. Fiber gücüyle yeni bir dönemi başlatan Türk Telekom ULAK'ı canlı şebekesi üzerinden test eden ilk operatördür.
  İlgili haber için Türk Telekom'dan ULAK atağı
 3. türk telekoma bağlı ev telefonu var, nakil işlemleri başlattım kimlik bilgileri hatalı diye nakil yapmayı kabul etmediler. nakil işlemleri için çağrı merkezini aradığımızda da türk telekom'a ait yetkili bir ofise gitmeniz gerekmektedir denildi, müşteri hizmetlerine gittiğimizde bizim yapacağımız bir şey yok deniliyor, kimliği taratıp merkeze göndeririz merkez kabul ederse işleminiz yapılır dendi. sonrasında ise çağrı merkezini arıyorum ve işlem yapılmadığını belirttim, denilen yetkili ofis yapar biz yapamayız. dalga geçer gibi bir de sizin oturduğunuz semtte yetkili türk telekom ofisi var, başka semtteki ofise niye gidiyorsunuz. yarın bağlı olduğunuz semtteki ofise gidin bir de öyle deneyin deniliyor. çağrı merkeziyle görüşmemizden 2 gün sonra türk telekom bir daha dalga geçer gibi arayıp, arama sebebini soruyor, durum anlatılıyor, tamam denilip kapatılıyor. nakil işlemi yapmamak için kimlik verilmesine rağmen kimlik bilgileri güncellenmiyor.
 4. internetimin hızı yavaş olduğu için müşteri hizmetlerini aradığım, olması gereken hızımın 8mbit('e kadar), aslında olan hızımın 4mbit ve aradıktan sonra ise hızımı 2mbit'e düşürdüğü internet sağlayıcı.
 5. elit hizmet, özel tamir, danışmanlık adları altında sürekli sömüren; üstüne kötü hizmet verip yine de kendine muhtaç eden telekomünikasyon şirketi.

  aslına bakarsanız hepsi laciverttir bunların.
  türk telekom koyu lacivert, superonline lacivert, adlarını bilmediklerim de diğer lacivertlerdir.
 6. hazine müsteşarlığı türk telekom'un büyük ortağı otaş'a mektup göndererek 4,75 milyar dolar büyüklüğündeki kredinin yeniden yapılandırmasında bankalarla anlaşamaması durumunda, ortaklık ana sözleşmesinin ilgili maddesi gereğince (6. madde) yönetimin istifa etmiş sayılacağını ve yerine yeni üye atama yetkisinin bulunduğunu hatırlattı.
  parov
 7. intemet dağıtmayarak 15 temmuz ruhunu tam olarak verememiştir.