1. erkek iyi sevistiğinde harika, kadin iyi seviştiğinde orospu damgası yediği sürece türkiyede cinsel hayattan bahsedilmesi gülünçtür. içler acısı haldeyiz.
 2. cinsel hayat denildiginde akliniza ne geliyor bilmiyorum ama evli ciftlerin de bir cinsel hayati oldugunu unutmayin. cinsel hayat tabu gelebilir ama bunu sadece evli olmayanlarin cinsel hazzi olarak gormek daha tehlikeli bir durum. ulkede bir cinsel aclik oldugu dogru bunun arastirmasini yapmakta zor cunku bilimsel olarak alinan sonuclar guvenilir degil. insanlarin kolaylikla yaniltici bilgi verebildigi bir konu. cinsellik ile bir anket doldurtun bakalim cevrenizdekilere sonuc ne cikacak. herkes kendi capinda bir makinedir. insanlarin yatak aliskanliklarini ogrenmek lazim o da zor bir konu. bana gore en fazla bir iki pozisyon uzerinden donen bir cinsel hayat var genelinde. birde gusul olayi ulkedeki cinsel hayati etkileyen en buyuk unsurlardan birisi. sabah ise gidecem simdi kim dus alacak saclarim gec kuruyor diye kocasini reddeden bircok kadin olduguna eminim. kadinlarda dus buyuk bir yuk, saciydi, kremiydi ugrasmak istemiyorlar. anlik gelen bir sevisme istegi bu tarz sacma detaylara takildigi icin kisir geciyor cinsel hayat. bilmiyorum arastirmak ogrenmek gerek ama zor konular.
 3. kadınlar açısından öğrenmek istiyorsanız şayet; ücra bir köydeki, şehirdeki, eşcinselini, transseksüelini, bankacısını, üniversite öğrencisini, velhasıl türkiye'deki farklı farklı noktalara ve statülere sahip bazı kadınların bir araya gelerek birbirlerine anlattıkları ve kendi hayat hikayelerinden oluşur haldeki şu kitaptan fikir sahibi olabilirsiniz.

  ve okuduğunuzda da türkiye'de bu konudaki hangi statüde olursa olsun birçok kadının ortak noktası ve yazgısı olan temel soruna da vâkıf olabilirsiniz.
 4. haydar dümen'e sormak lazım. bu kadar konuşulan ve bu kadar imkansız olan ne var bu ülkede politika dışında (swh). lafa gelince herkesin canavar kesildiği, uygulamada ise gazetelerin komikli sayfalarında gördüğümüz rezalet haberlere konu olan (tavuğunun ırzına geçtiği komşusu tarafından vurulan adam, damacanaya tecavüz, gerdek gecesinde gelinin belini kıran damat...) ülkemin içler acısı doğu-batı arafında kalmışlığıdır.
  belki de enerjimizi milletçe başka konulara yönlendirebilsek uzaya füze filan gönderebilecek durumda olurduk. ama ne durumdayız? canlı cansız herşeye hallenen adamlar, kukusunun yerini bilmeyen çocukların gelin olması, bekaretini kocasına saklarken ufak tefek fındıklar kıran ve evlendikten sonra açılışı yapınca coşan kadınlar, cinsellikten hiç haberi olmayan ve pornoları gerçek cinsel hayat zannetmekte olan kocalarının isteklerine cevap veremedikleri için aldatılan şiddet gören ömür boyu gün yüzü göremeyen kadınlar, kadınlarımız...

  sonumuz hayrolsun
 5. cinsellik konusunda cehaletten ölüyor olduğumuz için ne yazık ki sağlıksız, kötü ve mitlerle doludur.
 6. aslında bence çok başarılıyız, kaç millette bizimki gibi fanteziler var ha sorarım ? asansörde herkes sevişir ama asansörde damacanayla biz sevişiriz ! tamam koyun öpmek yeni bir şey değil ama koyunuyla aşk yaşayanlar bile var ( sonra adam eşeklerle takılmaya başlayınca koyun kıskanıp , ikisini de vurmuştu), arapların da avrupalıların da din adamları var ama hangisi kedicikleriyle grup seks yapabiliyor ? üstelik televizyonda da beyan ederek. bir el mausta bir el pipide otusbir çekmeyi de en iyi biz biliriz, korkarken boşalmak kolay mı sanıyorsunuz ? bimde public yapmaya çalışan o dedeyi ne çabuk unuttunuz?

  neyse gözümün nuru efendim, özetle türkiye'deki cinsel hayat çok renklidir fakat enteller yüzünden kıymeti bilinmemekte.