1. bugün ne kadar zor olduğunu metro turizm rezilliği ile bir kez daha anladığımız olay.

  terör örgütü faşizminin ve dinci diktatörlüğün olduğu bir ülkede özgürlük ve kadın kelimeleri yan yana bile gelemiyor.

  bir tarafta ışid zihniyetli hükümet, diğer tarafta kürtçü ve emperyalist kuklası, nerede kimi ne zaman patlatacağı belli olmayan teşeron terör örgütü.

  kadın değil, insan olmak bile zor.
  slipo
 2. pit10nun bir sözüyle açıklamak gerekirse; en sevilendim nefret edilendim.
 3. bb
 4. clifford clavin troll olabilir, yazdıklarının kendi düşüncesi olup olmadığı tartışılabilir. ama türkiye'de kadın olmak clifford clavin'in onlarca gerçek versiyonuyla birlikte yaşamaktır. hem de direkt birebir aynısı. çok acı dimi.
 5. başlıkta kadın yerine "bayan" yazılmamış olması da bir gelişme.
 6. asya ile avrupa arasında kalmış türkiye gibidir.

  asyalı toplumun -çoğunluğu müslüman- gericiliği ve kadına bakış açısı bakımından ikinci sınıf vatandaş sayılması.

  avrupa medeniyetinin kadın-erkek eşitliğine önem veren sosyal bakış açısı.

  bahsi geçen kültürlerin yoğrulması gibidir türkiye'de kadın olmak. iki farklı kültür arasında sıkışmış, birbirine sınırları kesin olmayan bir vaziyettedir maalesef.

  ve yine güzide ülkemizin, avrupa topraklarının asya topraklarından az olmasından mıdır bilinmez cahili, görgüsüzü daha çoktur.

  dolayısıyla türkiye'de kadın olmak; kurak şeriat topraklarında atatürk'ün diktiği büyümeye çalışan susuz fidanlar gibidir. suyu bulan -fırsatını bulan- kadınlar medeniyetin serin kollarında, bulamayanlar karanlıkta yaşamaktadır.
 7. şimdi şöyle ki efendim gayet kalburüstü tabir edebileceğimiz bir ortam olan bu platformda bile nedense kadınların cinsiyetlerini saklamaları gerektiği alttan alta düşünülüyor sanki.

  yani kadın olduğunu belli edecek bir başlığa yazıldığında neden insanların avlandıkları düşünülüyor? hayır gizli tutulması gereken bir şey miydi ki belli edince oltaya geldiğimizi sanıyorlar?

  bize öyle bir bilgi gelmedi ama?
 8. ultimate survival'a katılmak gibidir. hele ki sarkazmdan yoksunsanız alın başınıza belayı. türlü komikliklerin(!) yapıldığı başlığa internet jargonundan bir eleştiri yöneltince kadın olmak düşünülür. belki de başlığın basitliğine gönderme vardır. girift düşünün.
  sezgi