1. gerektiğinde metrolardaki sarı çizgiyie basacak kadar aksiyon hastası olan beni üzen durumdur. adamlarda cip'ler, büyük motorlar, canlı yayın yapan helikopter var dümdüz otobanda kapışıyorlar. aslında olmamasını garipsemiyorum çünkü kaçan kişi ambulansın arkasına takılsa dahi bu trafikte en iyi ihtimalle mahmutbey gişelerine kadar gidebilir. helikopter olay yerine varmadan zanlı karakolda dayağını yemiş olur.
  2. ülkenin fakirliğinden ve vergilerin fazlalığı yüzündendir.

    amerika'da john kardeş efendi efendi suçunu işleyip 6 silindirlik canavarına atlayıp basıyor kaçıyor, sonrası polis arabaları, helikopterler. olaylaa olaylaa.

    bizim mahir abi napsın? tüplü tofaşla kaçamayınca hep bir binanın bodrum katında mahalleli tarafından yakalanıp polise teslim ediliyor.
  3. trafiktendir o. adam nereye kaçacak ki eninde sonunda trafiğe takılır.
    bir de bizimkiler amerikalılar kadar salak değil diye düşünüyorum. yakalanacağını bile bile niye yapsın ki... o kovalamacaların sonu hep yakalanmayla bitiyor. bizde sektör geniş. kapkaç var gasp var hırsızlık var yasal değnekcilik var kaçakçılık var hortumculuk var bankacılık sektörü var savcıyım/polisim diye telefon açıp para koparmak var. adamın kendisini yormasına gerek yok yani paşam rahat olsun.