• youreads puanı (4.80)
 1. bir celal şengör iddiası.

  türkiye'nin kaçınılmaz olarak yobazlar, modernler ve kürtler arasında iç savaşa gireceğini ama yobazlarla modernlerin savaşının kürtlerle olandan daha şiddetli olacağını aynı aileden babanın oğlunu, kardeşin kardeşi vuracağını, sokakların kan gölüne döneceğini söylediği iddia.

  fazla distopik bir iddia gibi gelebilir ama celal hoca söylüyorsa kulağıma küpe diye takar öyle gezerim.
 2. modernlerin ilk uçakla yurtdışına kaçacağı olay.
 3. tam duymak istediklerim, içim açıldı valla.

  atam atam, sen kalk ben yatam.
  ozumm
 4. kocaeli, bursa, çanakkale, muğla, izmir ve tabi ki ve özellikle istanbul'u alan taraf alır yürür. ben de spesifik olarak büyükada ve mümkün olursa diğer adaları da istiyorum. şöyle içişlerinde bağımsız, dışişlerinde istanbul'a bağımlı prensinin ben olduğum bir prenslik. on yıllardır hayalimdir bu benim. prens adaları prensi ben.
 5. türkiyeyi bölme hayalleri kuran eklıevveller avuçlarını yalarlar. bu ülke kendi küllerinden doğdu. kolay kazanılmadığının bilincinde olanlar olarak böldürtmeyeceğiz bu ülkeyi. bu ülke gerekirse doğrulup üzerindeki akbabaları silkelemeyi çok iyi bilir. memnun olmayan var ise gerek hava yoluyla, gerek deniz yoluyla, isterlerse yürüyerek sınırdışına çıkabilirler. yok öyle yaşanılan toprakları bölmeye çalışmak babalarının toprağı değil vatan toprağı bu.

  bilinen bir söz vardır ya hani
  köpekler istiyor diye atlar ölmez. öyle işte bölemeyeceksiniz böldürtmeyeceğiz.
 6. hesapta ilim adami, gercekte bes para etmez bati usagi, ̶z̶̶i̶̶b̶̶i̶̶d̶̶i̶̶n̶̶i̶̶n̶ hezeyanlari. babayi alrsin celal, babayi...
 7. cahilinden bilim insanına ne çok iç savaş sevdalısı var memlekette dedirten iddia.

  saat geç olmuş dedecim uyu sen hadi.
  bu kez dedeye lütfen sahip çıkmayın.
  yalan
 8. fiili olarak ikiye bölünmüştür. 600 yılda bir devlet yıkılıp yenisi kurulduğuna göre daha çok var. yani en azından benim ömrüm yetmez görmeye.