1. güzel haber,muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir ülke ile daha vizeler kaldırılmış.şeriat ve tam bir orta asya ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

  haber linki
 2. yıllardır heyecanla beklediğim gelişme.

  ben de vizeler kaldırılsa da vizeyle uğraşacağımıza doğrudan hayatımızın finalini ırak topraklarında yapıp sokağın ortasında "allahu akbar" diye bağıran haplanmış bi pezevenk yüzünden ölsek diyordum.

  genç yaşta yaşadığımız buhranlara bak amk.
 3. hayaller schengen, gerçekler ırak, hem de çok ırak!
 4. mevcut konjonktüre göre değerlendirildiğinde absürt bir gelişmedir.

  sanki türkiye ile irak arasında bir "sınır" var da vize kaldırılıyor. o bölge zaten yol geçen hanı olmuş, neredeyse örgütlenip toprak ve hak talep etmeyen bir tek yabani hayvanlar kalmış. hangi vize?
 5. ya biz bu merkezi ırak'la başika yüzünden papaz olmamış miydik? memlekette gündem 1 haftada ters düz oluyor. şaşırmamak elde değil. fakat ben bu vize olayıyla ilgili iyimser yaklaşmaya çalışıyorum. şimdi musul operasyonu var. oradan da bir miktar göç almamız olası. acaba vizeleri kaldirsak da halk sinir kapılarından resmi olarak girse, biz de onlara multeci statusu vermesek diye mi uğraşıyorlar? hani bir ihtimal de olsa memleketin iyiliğini filan istiyor olabilirler mi diye dusunuyorum. sonuçta bu yapılan hamlenin baska hiçbir mantıklı aciklamasi olamaz.
 6. sanıyorum tek eksiğimizdi. artık yarınlara daha bir umutla bakabiliriz.