1. ikiyüzlüsünüz!
  ölen askerler falan umrunuzda değil, milliyetçi egolarınız yüzünden onlara üzülüyor gibi yapıyorsunuz. o askerlerin çoğunu sivilde görseniz aynı kuyrukta bile beklemezsiniz bankamatikten para çekerken.

  en az tuğçe kadar cahilsiniz!
  aptal milliyetçi, dinci shovlarınıza kendiniz bile katılmadığınız halde ölümleri kıyaslayıp berkin'in ali ismail'in cenazesi ile kıyaslıyorsunuz.

  ibrahim tatlıses'in filmlerinde oynadığı karakterler kadar gerçek dışısınız..
  tüm tepkileriniz, ağzınızdan çıkan her ses taptığınız politikacılara ait.

  amacım şehit olmak, şehitlik çok güzel bir mertebe diyip koruma ordusuyla gezenler kadar riyakarsınız.
  tek derdiniz çıkarlarınız, bu uğurda yaşananların suçlularını bilseniz bile söyleyemeyecek hatta başkalarını suçlu gösterecek kadar adisiniz.

  şehit yakınları bağırmasın yoksa şehit cennete giremez diyen istanbul müftüsü kadar vicdansızsınız.

  ağzından cenneti düşürmeden yaşadığımız yeri cehenneme çevirdiniz. cennete gitseniz sırat köprüsünü özelleştirip, kevser ırmağına hes kuracak, hurileri bile akrabalarınızdan seçip kadrolaştıracak kadar paraya ve mala tapıyorsunuz.

  o piti piti diye sayıp ebe çıkınca tekrar sayan mahallenin yaşça kendinden küçüklerle oynayan kötü çocuğu kadar mızıkçısınız.

  bi kadını görünce hiç terlememiş gibi, aynı masada oturunca heyecanlanmamış gibi sevgisizsiniz.

  istediği oyuncak alınmayınca ortalığı ayağan kaldıran sonradan görme ailenin sevimsiz çocuğusunuz. daha ne diyim 'top benim oynatmıyorum' diyen paralı ama beceriksiz çocuksunuz siz,
  'arsamda top oynamayın' diyen müteahhitsiniz, balkonuna kaçan topu patlatan huysuz kocakarısınız, yalan haber yapan fotomaç muhabirisiniz, çöpçüler kralındaki kapıcı ismailsiniz, torpille atanmış öğretmensiniz, dopingli olimpiyat şampiyonusunuz , şikeli şampiyon, rüşvetçi ihalecisiniz, milli piyangoda bile hile yapanın başına eden talih kuşusunuz siz.

  ve bu ülkeyi hunharca karanlığa sürüklemeye çalışan yamyam sürüsünün birer neferisiniz.