• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
twin peaks; fire walk with me - david lynch
genç bir fbi ajanı ikiz tepeler'den kilometrelerce uzaklıkta -gelecekte işlenecek laura palmer'ın cinayetiyle de ilgili olabilecek- bir cinayeti araştırırken ortadan kaybolur: laura palmer'ın hayatta olduğu son hafta kayda geçirilir.
 1. twin peaks tv dizisi, hayranlarının tepkilerine rağmen yayından kaldırıldıktan sonra -cevaplanmadan bırakılmış soru ve gizemlerin bir kısmını yanıtlayabilmek adına, çekilen sinema filmidir.

  filmin sonunda yine cevapsız bırakıldığını farkettiğim bir çok belirsizliğe rağmen, hayal gücümün doldurabileceğinden daha büyük boşluklar olmadığı için beni tatmin etmiş bir yapımdır.
 2. david lynch'in en anlam veremediğim filmi oldu. gerilimin dozu fazlaydı diğerlerine oranla ama gereksiz geriyordu belki anlayamadığım için böyle diyorum, ana konuya ancak sonunda bağladı o da biraz geç oldu. mulholland dr.'da yarı yarıya bölünmüştü, lost highway'de ise başta olay farklı hal alıyordu en sonda taşlar yerine oturuyordu ikisinde de. tekrar izlemem gerekecek yerine oturması için.
  !---- spoiler ----!

  babasını kurgu dünyasında vahşi görünümlü yansıtması iyi dokunuş olmuş. baştaki olaylar bir yere bağlanmadı sanki ilk dedektife noldu?

  !---- spoiler ----!

  edit: lakoti'nin bilgilendirmesine göre film dizinin devamı, finali olarak yapılmış. önce diziyi izlemenizi tavsiye ederim, böylelikle film daha anlamlı oluyormuş.