• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
üç buçuk öykü - patrick süskind
patrick süskind , türkiyeli okur için bildik bir ad. umutulmaz romanı koku, kısa romanı güvercin ve bay somer'in öyküsü'nün ardından bu kez de öyküleriyle karşınızda. insan doğasını, zayıflıkları ve erdemleriyle iyi bilen bir yazar patrick süskind. derin bir gözlem gücü, kendini hissettiren, ama dozunda bir ironi, fantastik bir kurgulama bu öykülerin ortak özelliği. patrick sükind'in usta bir anlatıcı olduğunu bir kez daha kanıtlayan, üç buçuk öykü, küçük ama belleklerde hoş bir lezzet bırakan türden bir kitapçık. (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. (bkz: başlık boş kalmış)

  anlatımı çok güzel minicik öykülerden oluşan süskind kitabı.

  konulardan çok anlatımını sevdim diyebilirim. dünyanın midyeleştiği fikrini savunan maitre mussard'in hikayesi bence çok güzeldi.

  satranç bilmeyen kişi için bir çatışma hikayesi anlaşılması zor olabilir, sadece taşların hareket alanını bilen benim gibi biri içinse oldukça karmaşıktı öyküden bir tat alamadım bu yüzden. okumak zorladı beni.

  süskind severlerin beğeneceği bir kitap, 1-2 saat ayrılabilir.

  "dünya" diyorum, acımasızca kapanan bir midye kabuğudur.
 2. bazıları az yazar ama öz yazar! süskind ne çıkarsa hemen alıp okurum.
  güvercin gibi incecik bir kitapta bile size koskocaman bir yalnızlığın kapısını aralayan ve delice okutan yazar!
  yalnızların ve gittikçe yalnızlaşan insanların hayatına dokunan dokunurken can'ınızı acıtan yaranızın kabuğunu koparıp kanatan yazar.

  her sommer'in hikayesinde gülebilirsiniz. bu hikaye kitabında size eşlik edecek en önemli duygu hüzün ! tam dozunda, içinizde kıvrılacak ve hep orda uyuyacak!
  çünkü düşündürecek!
  burnuyla kitap yazan adam ( hatırlayın süskind kitabı - koku ) öyküleriyle de sizi sarmalayacak.