1. haklı bir serzeniş. akşam yatıyorlar santranç, sabah kalkıyorlar santranç. sayenizde tüm youreads piyon vezir kusuyor. insanların tüm gün aklında düşünceler bulutu oluşurken iq'su ilin plaka kodu kadar olanların tek düşündüğü şey "rok" yapmak.
 2. ne yapalım öyleyse söyler misiniz ?
  farkındaysanız artık tepki bile gösteremiyoruz!
  ağzını açan, muhalefet yapan, iktidara dokunan yanıyor ki sosyal medyada paylaşılanlardan dolayı bile kaç kişi hapis yatıyor. üstüne üstlük benim konuşmaktan başka elimden bir şey gelmiyor.
  ne yapalım biz, yada şöyle söyliyeyim ben satranç oynayarak aklımdaki bulutları dağıtıyorum peki siz yüksek iq sahibi ne yapıyorsunuz ben satranç oynarken ?
 3. satranç oynamak için ülkenin kan gölünden çıkması beklenecekse eğer bütün satranç takımları bir daha indirilmemek üzere yüksek bir rafa kaldırılsın.
 4. farkında mısınız bilmiyorum ama ülkemizde düzenli olarak terör saldırısı oluyor. üzülüyoruz tabi ki ama hayat devam ediyor. bu başlığın mantığıyla ülkede eğlenmek veya mutlu olmak için hiçbir eylem yapmayalım o zaman.

  bize böyle tartışmalar yaşatan insanlar utansın.
 5. sen oynamazsan, ben oynamazsam, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
 6. tabi ülke kan gölüne dönmüşken satranç oynanmasın bence de, yapılabilecek çok daha mantıklı şeyler var.
  örneğin;
  - twitter'dan "medar-ı iftiharımız başımızdadır, bu hain eylemi planlayanların hepiciğini en kısa sürede deliklerinde bulup üzerine kinini kusacak, hakkından gelecektir" yazabiliriz.
  ya da,
  - " bu hain eylemi planlayanlar, satranç oynayıp gereksiz yere düşüncesini geliştirenler, hep onların başının altından çıkıyor, sizin adınıza düşünecek goca goca adamlar varkene ne gerek var düşünmeye falan" yazabiliriz.
  hatta,
  -twitter'da nefret ettiğimiz, yandaki kızı benden önce kapan komşu oğlunun adını ifşa edip sosyal linçe uğramasını sağlayabiliriz. (gerçi bunun benzerini yapan, gazete genel yayın yönetmenleri var ama, çorbada tuzumuz olsun)
  yetmedi,
  - biraz hayal gücümüzü kulanıp acaip teoriler bile üretebiliriz.
  hadi olmadı,
  - en kötü ihtimal, yakındaki akp ilçe/il teşkilatına gidip, dinimizi nasıl ayakta tuttuklarını, yaptıkları yollar ve hizmetler sayesinde gözlerimizin yaşardığını (arada ölüp gidenler için yaşarıyor ama olsun o kadar) dile getirebiliriz.
  hatta hatta,
  - hemen bilgisayardan mail atıp sayın içişleri bakanımıza, başbakanımıza ve en büyüğümüze yılbaşında aldıkları tedbirlerden dolayı şükranlarımızı sunan bir mesaj bile atabiliriz.
 7. genelevleri kapatalım da bizi mi ziksinler?!

  pardon bu başka bir şeydi.

  şu aralar dikkatim de dağınık olduğundan sürekli yenildiğim için troll arkadaşları destekliyorum. ne bu canım sürekli stranç satranç.?
 8. https://www.youtube.com/watch?v=U0LOorPxjVU

  cübbeli kişisi de hakkında "satranç oynayan insanların en yalancsıdır!" gibi hadisler rivayet etmiş.

  lan yoksa cübbeli boş zamanlarında burada trollük mü yapıyor?
 9. fuzuli bir sitem.satranç oynamıyacak da ne yapacak adam, eline silah alıp terörist mi avlıyacak ?
  şu ülkede ölen her insan için işi gücü kenara bırakıp ağlaşacaksak olsaydık yılın her günü ağıtlarla gezmemiz gerekirdi. sen böyle bişey yapıyomusun diyecem bu da fuzuli olacak.en iyisi git satranç oynayanlara dadan sen böylesi daha mantıklı çünkü...