1. özet: millet gidiyor aya, biz gidiyoruz yaya.

  örnek: günah, günah ne ayı. çarpılırız alimallah.
  ozumm
 2. nereye gidiyor bilmiyorum ama sağı solu inşaatlarla çevrilmiş, duble yollar üzerinde gittiği kesin. ben değil, onlar diyor yahu.

  nereye gittiği hakkında azda olsa bir fikriniz olsun diye söyleyeyim dedim.
 3. kuzeye doğru gidiyor. kıtalar ayrıldıktan sonra şimdi kuzeyde tekrar birleşecek. bunun da takribi en az 100 milyon yıl süreceği tahmin ediliyor.
 4. valla aihm'e gidiyor bence. feto meto ayağına adalet hukuk masumiyet karinesi ayaklarının altında paspas oldu. harbiyeliler, doktorlar, hukukçular, öğretmenler, memurlar binlerce yetişmiş insan, yok fetonun bakkalından leblebi tozu almışsın, yok çocukken uçurtman pensilivanya'ya doğru uçmuş diye meslekten atılıyor. sonra da çıkıp yanlış yaptıysak geri alırız diyorlar. lan oğlum haberiniz yok mu ya ne yaptığınızdan?

  şimdi atılıyor da bu atma yarın öbür gün gene bizi tırmalar. çünkü hakkaten başka dünyalarda adil yargılanma hakkı, hukuk, uluslararası hukuk, insan hakları mahkemesi gibi şeyler var. milliyetçilik pompalanıp ayakta tutuluyor ama uzaktan bakınca ülke ruhsal anlamda dibe vurmuş durumda. sabahtan akşama kadar feto pkk terör muhabbeti dönüyor. hayır adamları besleyip büyütün, devletin imkanlarını seferber edip güçlendirin, devlet kadrolarına yerleştirin, okul dersane açıp para yapmalarına izin verin, paraları saklamak için banka kurmalarına öncülük edin, başka ülkelere okul açsın diye devlet referansı verin, salak saçma türkçe olimpiyatlarına katılıp salya sümük ağlayın, geri dön efendimiz diye canlı yayınlarda propaganda yapın sonra da dönüp dolaşıp vatandaş arasında fetocu avı yapmaya kalkın. birader ferocu sizsiniz işte niye uzakta arıyorsunuz anlam veremedik.

  mesela kimse de demiyor ki acaba darbe her zamanki nedenlerle olmuş olabilir mi? muhafazakar kanat dinimizi yaşayamıyoruz, zulüm görüyoruz deyip deyip sonradan da ne kadar düz lise varsa imam hatipe çeviriyor, milleti kapsamlı din öğrenmeye zorluyor olabilir mi?

  velhasıl bu ülkede darbeci darbeciliğini yapar, siyasetçi oy için kadrolasmak için cemaatlere yol verir siyasetciligini yapar, feto cemaat olur milleti kandırıp para toplar fetolugunu yapar, doktor doktorlugunu, öğretmen öğretmenliğini yapar. bunlar kolay kolay değişmez. şimdi bu adamlar diyor ki darbeci fetoculuk yaptı, feto darbecilik yaptı, öğretmen fetoculuk yaptı, siyasilerin hiç haberi bile yoktu. bir devlet işinden sadece siyasiler suçsuz ve karlı çıkıyorsa o işte bir iş vardır.
  abi