1. ama ne hikmetse ülkenin batısında yaşayanların hiç umrunda değilmiş gibi bir tutum var. sonra başlar ırkçı beyinler "ama teröreröre" diye bik bik bik ötmeye. unutmayın bugün komşunuzun başına gelen felaket gün gelir sizi de perişan eder. (bkz: martin niemöller) in zamanında söylediği sözü, günümüzdeki instagramcı, snapchatçi "ben internete gireyim de diğerleri umrumda değil"cilere hatırlatalım:

  naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.

  bbc haber linki
 2. konunun “vatan hainlerinin infazı”yla alâkası yoktur. bu olayı eleştirenler de pkk sempatizanı falan değildir.

  olayı özetlersek:

  1) sanık gültan kışanak şu anda yalnızca gözaltında. altını çizelim; gözaltında. yani tutuklu bile değil. hükümlü hiç değil. sadece gözaltı. bu demek oluyor ki gültan kışanak’ın suçluluğu hukuken henüz %100 kanıtlanmış değil.

  2) hdp genel başkanı selahattin demirtaş, bu durumu protesto etmek için seçmenleri sokağa çağırdı ve şu çağrıyı yaptı: “herkes barışçıl gösteri ve protesto hakkını 81 ilde kullanmalı, partililerimiz her yerde sokakta olmalıdır. valilik şemse allak parkı’nı açsın, günün belli saatlerinde orada protesto yapılsın. esnafımıza en küçük zarar gelmesini istemeyiz. şiddete provokasyona mahâl vermeyin.”

  myk da twitter’dan “halklarımız bu durumu kabullenmeyecek, demokratik protesto hakkını kullanacaktır. irademizi doğrudan hedef alan bu saldırıya karşı her yerde 11.00’de demokratik protesto hakkımızı kullanacağız.” şeklinde açıklama yaptı.

  3) akp hükümeti de bunun üzerine interneti kesti.

  şimdi allah için; bu konu nasıl oluyor da vatan hainlerinin infazı ile ilişkilendiriliyor? pkk’lı olmakla falan ilişkili oluyor? hükümetin önlem alması elbette doğaldır, ancak bunun yolu polislere önlem aldırmaktan, toma göndermekten geçer. interneti kesmek nedir? neyin kafası bu? allahını seven izah etsin.
 3. kamu kurumlarında bağlantının stabil olduğunu bilmiyordum bak. bu durumda bunun adını normal sözcüklerle koymak imkansız. şimdi şuraya yazsam kendimi kaybedip, ya darbeci olurum ya kürtçü. o da olmazsa amerikancı falan olurum. ne de olsa bu ülkede akp sempatizanı olmayan herkes bir şeyci, herkes bir terör örgütüne mensup.
 4. faşizmdir. diktadır.