1. ünlü olmaları ve başlarından çok şeyin geçtiğine inanmaları sonucunda ortaya çıkabilecek ve gayet normal olan hevestir.
 2. olmaması gereken hevestir. net!

  kimse sizin dandik ve yapay dertlerinizi, betimlemelerinizi, 'sözde' aforizmalarınızı, ziyan edilmiş 140 karakter ile yazdığınız içi boş saptamalarınızı okumak zorunda değil.

  kimse zorunda değil dedim ama bu gibi adamların yazmış olduğu kitapları leblebi gibi alıyor. gidiyorum bakıyorum kitap evlerinin raflarına, ne kadar saçma kitap varsa çok satılanlar arasında. ama derinliklerinde o kitap evlerinin ne cevherler var.

  neyse, siz sığ twitter 'fenomenlerinizin' über süper fantastik edebi eserlerini okumaya devam edin. biz iyiyiz böyle.

  not: ulan allahınızı severseniz yazmayın lan!
 3. cogunlugu hayat dersi tasiyan,sagligimizi koruma amacli,dine yonlendiren,ask sevgi vs hakkinda ogutler veren!?bosuna kagit israfina neden olan sanatci musvettelerinin hevesidir.
  varda
 4. hadi bunlar yazdı da, kim okuyor ben asıl onu merak ediyorum. annelik hakkında yazıyor kadın, kitap çıkarmış!!!!! niye bu dünyada bir doğuran sen misin. senin bildiğin, yaşadığın olayları tek sen mi yaşadın. seninle aynı gün binlerce kadın doğum yaptı bu ne özgüven anlamadım. memelerin güzel bacak boyun uzun saçların bilmem kaç bin liralık boyalarla boyaniyorsa kitap yazabilirsin, en iyi anne de sensin!!!
 5. siz o kitapları onlar mı yazıyor zannediyorsunuz? uzun uzun anlatmayayım ama piyasası var; asıl soru kim (üç kuruş ya da onbinler için fark etmez) oturup bunu onların adına kaleme almaya razı oluyor?
  mesut
 6. ben aslında gördüğünüzden daha fazlasıyım, kültürlüyüm mesajı vermek için yapılan bir hamle. elbette kendileri yazmıyor ama okuyan kitle bundan habersiz. sofistike bir görünüm verme için yapmasalar keşke. ülkede kimse mesleğini, işini yapmıyor. şaka gibi. bu demek değil ki sadece belli bir kesim kitap yazsın. ama literatüre girmeyecek ıvır zıvırlarla da kim uğraşsın.
  sezgi
 7. isteyen yazsın yaf, adam/kadın ünlü diye hevesi de mi olmasın? belki kendini çok ifade edesi var? tek sakıncası belki biraz ağaç israfı... bu konuda bir sorun varsa eğer o da yayımcı ve okur tarafında, yazan değil.