• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (4.00)
unutulmuş renkler - silvia g. guirado
hepimiz gibi carmesina da özel.

bir gün, oldukça tuhaf bir kara kediyle konuştuktan sonra, carmesina özel bir yeteneği olduğunu keşfeder. henüz farkında olmasa da, yeteneği gri ve kasvetli dünyaya renk katmasını sağlar. hem gerçek hem de okuyucunun insanlarla özdeşleştireceği kesin olan fantastik karakterlerin doldurduğu arkadaşlık, kahkaha, cesaret, doğa ve sevgi hakkında hikâyelerin bulunduğu dizideki ilk hikâye bu.

unutulmuş renkler ve diğer resimli hikâyeler, on beş hikâye şeklinde okuyucuyu hayal ve hayal gücünde bir yolculuğa çıkarıyor.yetişkinler düşünülerek yazılmış olsa da, hikâyeler çocuklar ve gençler için de uygun olabilecek şekilde canlı ve renkli bir tarzla yazılıp resimlendi.içerikleri üzerine düşünmek, kendi başınızayken ya da gruplar halinde tadını çıkarmak için eski günlerdeki hikâyeciler gibi yüksek sesle okuyun.
  1. ilk bakışta çocuk kitabıymış gibi görünen ancak çocuklardan çok yetişkinlere hitap eden masalımsı hikayeler yoluyla yaşam üzerine düşündüren ve bunu muhteşem çizimler eşliğinde yapan bir solukta okunası kitap.