1. -kamburluk.
  -herkes minik olduğu için rahat hareket edememe.
  -kendini (bkz: yarmagül) gibi hissetme.
 2. ilkokulda öğretmen sınıf sırası yaptığında kaderine boyun eğip en arka sırada tek başına durmak.
 3. rahat rahat topuklu ayakkabı giyememek ve kendimden uzun bir sevgilim hiç olmadı herhalde olmaz da ahaha onun dışında güzel sayılır
 4. kafayı sürekli bir yerlere vurmaktan ve genel olarak sığamamaktan başka sıkıntısını görmedim.
 5. giysi bulmak, alışveriş zordur. uygun fiyatlı markaları veya markasızları hiç düşünmeyin. sizin bedeninizde çalışmazlar. belirli markalarda da ya yine bedeninize göre üretilmiyordur ya da bitmiştir. internet ve özellikle aliexpress'le beraber giysi problem olmaktan çıktı sayılır ama diğer insanların aldıkları gibi ucuz şeyler bulamazsınız. bedeninize uygun giysi satan shoplar üç kuruşa mal satmaz.

  minibüslerde oturarak yolculuk etmek rahatsızdır, ayakta yolculuk etmek daha da rahatsızdır. bu sıkıntı çok önemli değildir çünkü otobüs tercih edersiniz. mecbur minübüse bineceğiniz saatler ve güzergahlardaysa önü boş olan en arka sağ tarafta oturarak aşılır.

  otomobillerde yolcuyken alınabildiği kadar arkaya alınmış ön koltukta oturmak doğum hakkınızdır. insanlar kendileri teklif ederler. şöför de olsanız, yolcu da olsanız arkanızda oturan pek rahat edemez.

  askerlikte meslek kurası da çekecek olsanız komando yapmaya uğraşırlar. komandoluktan sıyırsanız bile sınıf okulunun flaması, sancağı, bayrak taşınmak üzere sizi bekliyordur. rütbe takıp, kıtaya çıkıp sınıfınız görevinizi yaparken inzibat komutanı musallat olur. kendi komutanlığına almak için sürekli kulis yapar. bütün törenlerde, balolarda, kokteyllerde 1 numaralarınızı çekip en azından katılımcı olarak bulunmanız emredilir. boyunuz posunuz nedenli bu tip angaryalardan eğitim hayatınızda da bolca nasibinizi almışsınızdır zaten.

  aklıma geldikçe yazarım daha da uzun boylu olmak iyidir.
 6. yıkanan tüm perdelerin asılması bize düşer.anneler hep ıstırap olur bu konuda.evlenirsem bu çile biter dersin ama bu sefer de eşin bayrağı annenden devralmıştır. bu iş kolundan emekli olunuyor mu?
  goril