1. ben ve benim gibi birçok youser'ın yaptığı eylem. valla okunmuyor, sıkılıp yarısında bırakıyoruz. derdinizi kısaca anlatın arkadaşlar, uzun uzun ziyan oluyor yani..
 2. kısa yorumlarda ilk bir kaç cümle, uzun yorumlarda ilk paragraf ilgimi çekerse yorumun tamamını okurum genelde. eğer o an zamanınız yoksa veya yorum bir hayli uzunsa, favorilere ekleyip daha sonra da okuyabilirsiniz.
  ulgan
 3. paragraflara ayrılmışları okunur ama kalas gibi yazılanlar, ı ıh.
 4. insanlara 2 tane boş satır yetmiyor diye 4e çıkardık ama hala kullanmayanlar var.
  lütfen insan gibi paragraf düzeni yapın, aralara

  * *

  gibi şeyler koyun ki biz de okuyabilelim uzun yorumları

  imla:edit
 5. kendisini, bir kitle adına temsil edecek dirayette görenlerin, uzun adam sendromuna yakalandıklarını üzüntüyle belirtmek isterim. kültür ağı olarak tanımlanan yerde kültürü, hap şekilne getirilmiş haliyle tüketmek isteyen fast foodcu arkadaşların uzun yorum okuma zorunluluğu gibi bir şey de yok diye biliyorum.

  dikkat çekmek isteyen minik bir trolsen başardın* aksi halde ihtimaller dahilinde (bkz: narsisistik kişilik bozukluğu)
 6. her konuda makale yazan arkadaşlara sesleniyorum; onları insan okuyacak ( lan :swh)

  özenle kullanınız ; (bkz: space tuşu)

  bir konu az çok kendini belli eder. utanmas tuvalet terliği hakkında 3 cilt ansiklopedi yazacak işsizler var aramızda. yahu gidin enerjinizi başka şeye harcayın.

  uzun yazınca ( her konuda ) bilgili görünmüyorsunuz. bilgili, akıllı adam kısa lafla çok şey söyleyendir.
 7. ilgi alanına göre ve yazının akıcılığına göre değişmektedir. fularlı hakimiyetinde olan sözlükte egolar tavan olduğu için, kimse bir başkasını yardıra yardıra edebiyat parçalamasını çekememekte, tahammül edememektedir. inci sözlüğe döndüğü iddia edilen forumun, inci sözlük tarzı yaratıcı ve esprili başlıkları ve yorumlarını tek solukta okuyanlardanım. ama rubidyum başlığı altında yazılan yüz satırlık yazıyı okumuyorum. bu benim "ergen", "lümpen" yada "incici" olduğumu göstermez. bu sürreal memlekette az biraz kafa dağıtmak istediğimi gösterir.
 8. meramını iki satırda anlatmayı beceremeyen beceriksizin tekiyim evet. elimden geldiğince de okunabilir kılıyorum, en azından olur da bir iki kişi okuyup merak eder ya da ilgi çekici bulurlarsa konuyu yaşanmışlığımdan istifade ederler diye.

  zira okumayı sevmiyoruz ama buradaki arkadaşlarımın genel olarak sevdiklerini biliyorum ben. yazılanları da zevkle okuyup her okuduğumu değerlendirmeye çalışıyorum. keşke daha bilgilendirici olabilsem diyorum bazen, daha doluca yazsam. kendi kelimelerimi de kullanmaya gayret gösteriyorum bu arada.

  tühh yaa yine uzun yazmışım:(
 9. şahsen en ilgi gören yorumlarım genelde en uzunları oluyor. feedback değişiyor ama kısalara oranla çok daha fazla geribildirim verdiği kesin. bu sebeple youreads'da var olduğunu düşünmediğim durum.
  bozuk