v. c. andrews

Kimdir?

isminin uzun hali virginia cleo andrews’dir. andrews,1923 yılında portsmouth virginia’da doğdu. william henry andrews ve lillian lilnor parker andrews’un üç çocuğundan biriydi. sıradışı bir çocukluk geçiren ve oldukça zeki olmasından dolayı, andrews’in 3. ve 6. sınıfları okumasına gerek görülmemiştir.virginia cleo andrews’un romanlarında anlattıklarının bazılarının kendi hayatından esinlenerek yazdığı söylenir. ama bu ayrıntıların hangileri olduğu bilinmez. kolej yıllarında merdivenden düşerek kalça kemiğini kırmış ve bu kemik gelişimini olumsuz etkilemiştir. bu nedenle gençliği tekerlekli sandalyede geçmiştir.

15 yaşındayken yazdığı “idylls of the king (kralın idilleri)” adlı müsamere ile ödül kazanmıştır. 1972 yılında “gods of the green mountains(yeşil dağların tanrıları)” adlı bir roman yazmış ancak bu romanı hiçbir zaman yayınlanmamıştır. ilk romanı çatı yayınlanmadan önce dokuz roman ve yirmi kısa hikâye yazmıştır.bugüne dek yayımlanan tüm eserleri 85 milyondan fazla satmıştır.1984 yılında virgina eyaletinde yılın kadını seçilen virginia cleo andrews 1986 yılında kansere yenik düşmüştür.”

  1. yazarın yazdığı kitaplar çok ilginç ve güzeldir.
  2. en sevdiğim serisi dollangangerdır. chris'i iyi niyetli oluşundan çok sever cathy'dende bencilliği yüzünden hiç hoşlanmazdım.
    diğer okuduğum kitaplarını bu seriden çok beğenmedim. genel olarak hep aile sırlarıyla ilgili yazmıştır. bir süre sonra her okuduğunuz sizde aynı izlenimi bırakmaya başlar, sıkıcılaşır.